anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

HEMOFER
Substancje czynne leku:Żelazo - patrz również cytrynian żelazowo-sodowy, iron dextran
Ferrous

Forma leku:krople 157 mg Fe2+/ml

Inne leki związane ze schorzeniamiAnemia

Zawartość substancja czynna - ferrous chloride
Sposób działaniaŻelazo stanowi ważną część składową hemoglobiny, odgrywa zasadniczą rolę w procesach krwiotwórczych oraz procesach oddychania organizmu. Pobudza krwiotwórczą czynność szpiku kostnego.

ZastosowanieNiedokrwistość z powodu niedoboru żelaza, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na żelazo, jak w ciąży w okresie wzrostu, w wieku podeszłym. Zapobieganie niedoborowi żelaza u dawców krwi, lub po znacznej utracie krwi.

Ostrzeżenie Hemofer należy ostrożnie podawać w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz po resekcji żołądka.
Preparaty żelaza zabarwiają stolec na czarno, co nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla zdrowia.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Hemofer stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Skutek leczenia zmniejsza się, jeśli preparat żelaza stosuje się równocześnie z lekami przeciw nadkwasocie żołądka. Należy zatem między podaniem tych dwów leków zrobić co najmniej 2 godzinną przerwę. Żelazo tworzy z preparatami zawierającymi tetracyklinę związek, który zostaje wydalony z ustroju nie wywołując jakiegokolwiek działania leczniczego. Należy zatem unikać stosowania tych 2 leków równocześnie. Przerwa między stosowaniem tetracykliny i żelaza powinna być co najmniej trzygodzinna. Jednoczesne stosowanie innych preparatów z Hemoferem należy omówić z lekarzem. Leku nie należy podawać w anemii o niewyjaśnionej przyczynie.

Działania niepożądane>1/100
- Rozwolnienie lub zatwardzenie. Mdłości oraz bóle żołądka. Podrażnienie błony śluzowej żołądka. Objawy te w dużym stopniu zależą od wielkości dawki.

DawkowanieZapobiegawczo dla dorosłych 4-6 mg/kg masy ciała dziennie w 3 dawkach podzielonych; dzieciom 2 mg Fe2+/kg wagi ciała dziennie w 3-4 dawkach podzielonych. Jedna kropla zawiera 2,2 mg żelaza. Krople można przyjmować w trakcie posiłków lub między posiłkami.
Po ustąpieniu niedokrwistości leczenie kontynuuje się przez 1-3 miesięcy w celu uzupełnienia zapasów żelaza w ustroju.

Opakowaniakrople 157 mg Fe+2/ml a 10 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
jędrne piersi produkty na paradontozę kolagen na cerę wzmocnienie bioder produkty na włosy kolagen dla seniorów cellulit wzmocnienie bioder piękne paznokcie sport dla aktywnych produkty dla sportowców zmarszczki kolagen na dekolt wartościowy kolagen produkty na paznokcie przeciw zmarszczkom ranking kolagen sport dla aktywnych preparaty na ładne ciało paradontoza cellulit dziąsła bóle stawów menopauza powiększanie piersi produkty na dziąsła produkty na włosy piękna cera kolagen na piersi piękna cera przeciw zmarszczkom preparaty na ładne ciało młody wygląd cellulit bóle stawów produkty na włosy cera produkty dla seniorów cera zmarszczki zmarszczki ranking kolagen problem z cellulitem produkty na piersi
piękne paznokcie ładne włosy paradontoza produkty na piersi sport dla aktywnych problemy z dziąsłami na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów problem z cellulitem piękna cera cera wzmocnienie bioder kolagen na stawy przeciw zmarszczkom młody wygląd kolagen problemy z dziąsłami bóle stawów kolagen na cerę ranking kolagen ranking kolagen zmarszczki dziąsła jędrne piersi cellulit preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra kolagen dla seniorów najlepszy kolagen kolagen na stawy preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek menopauza kolagen na dekolt produkty na paznokcie wartościowy kolagen produkty na włosy piękne ciało wartościowy kolagen przeciw zmarszczkom kolagen na stawy dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2018