anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

HYDROCORTISONUM
Forma leku:substancja; tabletki 20 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiAddisona choroba Nowotwory

Zawartość substancja czynna - hydrocortisone
Sposób działaniaHydrocortisonum jest preparatem kortyzonowym, wytwarzanym przez korę nadnerczy który przeciwdziała stanom zapalnym oraz alergiom. Działa także na przemianę soli i związków mineralnych w ustroju oraz na gospodarkę wodną.

Zastosowanie Choroba Addisona (niedoczynność kory nadnerczy). Niedoczynność przysadki mózgowej. Choroby alergiczne. Zbyt wysokie stężenie wapnia we krwi w przebiegu nowotworu. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ostra faza lub zaostrzenie chorób reumatoidalnych.

Ostrzeżenie Pacjenci cierpiący na zgąbczenie kości, będący świeżo po operacji jelit, cierpiący na choroby psychiczne, wrzód żołądka, cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, niedomogę serca, gruęlicę oraz infekcje wirusowe lub grzybice powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Hydrocortisonum. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Hydrocortison stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków podczas kuracji kortyzonowej należy omówić z lekarzem.
Osoby zamierzające poddać się szczepieniom powinny powiadomić służbę zdrowia o pozostawaniu na kuracji kortyzonowej.

Działania niepożądaneHydrocortisonum oddziałuje na gospodarkę solami i wodą w ustroju i dlatego może powodować gromadzenie się wody w tkankach i obrzmienia.

1/100
- Zaburzenia w gospodarce wodą, obrzmienia, wysokie ciśnienie, słabość mięśni.

1/1000- <1/1000
- Zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi.
- Przygnębienie.
- Zmniejszone wytwarzanie kortyzonu w organizmie.
- Syndrom Cushinga (gromadzenie się tłuszczu w okolicach korpusu i twarzy, zmiany skóry, zwiotczenie mięśni, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, zaburzenia menstruacji, przygnębienie).
- Zahamowanie wzrostu u dzieci.
- Uaktywnienie cukrzycy.
- Zmniejszenie odporności organizmu.
- Infekcje bakteryjne, między innymi gruźlica.
- Zgąbczenie kości.
- Zwiotczenie mięśni i zwiotczenie skóry.
- Nadmierne owłosienie ciała.
- Opóźnione gojenie się ran.
- Długotrwałe leczenie może wywołać zwiększenie ciśnienia śródgałkowego oraz zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego.

Większość działań ubocznych ustępuje w momencie ustania kuracji. Nie należy jednak zmieniać samowolnie zaleceń lekarza lub nagle przerywać przepisanej kuracji. W razie wystąpienie uciążliwych działań ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Należy dokładnie stosować się do zaleceń lekarza i nie zmieniać samowolnie przebiegu kuracji.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniasubstancja a 1 g; substancja a 5 g; tabletki 20 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wartościowy kolagen sport dla aktywnych młody wygląd kolagen produkty na paznokcie kolagen na stawy preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder młody wygląd paradontoza bóle stawów kolagen na piersi młody wygląd przeciw zmarszczkom powiększanie piersi produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców powiększanie piersi ładne włosy piękna cera wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi piękne paznokcie ranking kolagen cera paradontoza cera młody wygląd produkty na piersi kolagen na stawy jędrna skóra wartościowy kolagen ładna cera przeciw zmarszczkom sport dla aktywnych kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom dziąsła piękna cera kolagen na cerę najlepszy kolagen piękne paznokcie wzmocnienie bioder
młody wygląd kolagen na piersi dziąsła piękne paznokcie jędrna skóra kolagen dla seniorów powiększanie piersi kolagen na stawy wartościowy kolagen dziąsła cellulit ładna cera wartościowy kolagen produkty na piersi powiększanie piersi wzmocnienie bioder produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder kolagen na stawy problemy z dziąsłami piękne paznokcie produkty dla sportowców kolagen na stawy paradontoza kolagen na piersi kolagen na dekolt kolagen zmarszczki cellulit preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek przeciw zmarszczkom kolagen na stawy paradontoza produkty na paznokcie kolagen paradontoza ładna cera paradontoza cellulit łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne menopauza
design by anauk group ® © 2000 & 2018