anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

IF 12
Substancje czynne leku:Intrinsic factor
Kobaltu chlorek
Witamina B12

Forma leku:tabletki.

Zawartość substancje czynne - witamina B12, intrinsic factor, chlorek kobaltu.
Sposób działaniaPreparaty wątroby zawierają czynniki niezbędne do syntezy czerwonych ciałek krwi, w tym witaminę B12 i kwas foliowy. Witamina B12 jest niezbędna w prawidłowej funkcji układu krwiotwórczego. W wyniku jej niedoboru następują zaburzenia syntezy krwinek czerwonych. W krwi pojawiają się niedojrzałe postacie krwinek czerwonych, tzw. megaloblasty - stąd nazwa anemii - megaloblastyczna. W braku tej witaminy pojawiają się również zaburzenia w systemie nerwowym Witamina ta jest też niezbędna do prawidłowego wykorzystania i wchłaniania kwasu foliowego. Witamina ta jest nieodzowna w procesach przemiany materii w ustroju. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę B12 wynosi 1 mikrogram.

Zastosowanie Uszkodzenie wątroby. Niedobór witaminy B12. Niedobór ten może się pojawić w wyniku utrudnień we wchłanianiu witaminy z przewodu pokarmowego, które to utrudnienia mogą być następstwem operacji na przewodzie pokarmowym - żołądku lub jelitach lub działań ubocznych niektórych leków. Cyjanokobalaminę podaje się również w półpaśćcu, rwie kulszowej, w zapaleniu wielonerwowym.

Ostrzeżenie Jeśli brak witaminy wynika z niemożności pobierania jej z przewodu pokarmowego, leczenie musi trwać całe życie. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli If 12 stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar zażywania innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneReakcje uczuleniowe, wysypka.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.

Opakowaniatabletki a 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na cerę bóle stawów ładna cera najlepszy kolagen preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra jędrna skóra produkty dla seniorów kolagen na stawy kolagen na piersi kolagen na dekolt produkty na paznokcie produkty dla seniorów dziąsła młody wygląd kolagen na dekolt dziąsła dziąsła dziąsła produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów piękne paznokcie cera paradontoza piękna cera kolagen na piersi redukcja zmarszczek kolagen na piersi problemy z dziąsłami młody wygląd powiększanie piersi wartościowy kolagen piękne paznokcie ranking kolagen menopauza jędrna skóra produkty na paradontozę produkty na paznokcie cera ładna cera ranking kolagen piękne ciało
ładna cera łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów ranking kolagen wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek jędrna skóra paradontoza jędrna skóra preparaty na ładne ciało ładna cera redukcja zmarszczek dziąsła jędrne piersi jędrne piersi cellulit produkty na paznokcie wartościowy kolagen produkty na paradontozę redukcja zmarszczek kolagen na piersi jędrne piersi produkty na paznokcie zmarszczki przeciw zmarszczkom powiększanie piersi kolagen na dekolt produkty dla sportowców wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy produkty na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen ładna cera ładna cera piękna cera produkty na włosy zmarszczki ładna cera produkty na piersi problemy z dziąsłami cellulit kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019