anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

INDOMETACIN SUPPOSITORIEN
Substancje czynne leku:Indometacine

Forma leku:czopki 50 mg; czopki 100 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiBechterewa choroba Reumatyzm

Zawartość substancja czynna - indometacin.
Sposób działaniaIndometacin hamuje syntezę pewnych substancji w ustroju - prostaglandyn, które powstają w zwiększonej ilości podczas procesów zapalnych. Indometacin uśmierza bóle, obniża gorączkę oraz przeciwdziała obrzękom. Efekt działania preparatu jest największy po H - 2 godzin od momentu zastosowania Indometaciny i trwa do 16 godzin.

Zastosowanie Gościec przewlekły i postępujący. Zniekształcenia stawów. Sztywność kręgosłupa - choroba Bechterewa. Zapalenie stawów, ścięgien i torebek stawowych. Stany zapalne tkanki łącznej i mięśni. Dyskopatia. Rwa kulszowa. Bóle pourazowe. Zapalenie zakrzepowe żył Zapalenie nerwów obwodowych. Choroby reumatyczne.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na kwas acetylosalicylowy, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w poważnie zaburzonej funkcji nerek i serca, w marskości wątroby. Czopków nie wolno stosować w krwawieniach z odbytnicy lub po przebytym zapaleniu jelita grubego. Pacjenci cierpiący na padaczkę lub parkinsonizm powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Lek należy stosować ostrożnie w różnego typu infekcjach, ponieważ Indometacin może maskować rozwój choroby, a także w zaburzeniach krzepliwości krwi. Indometacin przedłuża czas krzepnięcia krwi.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli czopki stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych preparatów podczas kuracji Indometaciną należy omówić z lekarzem. Leku nie stosuje się dzieciom.

Działania niepożądane>1/100- Bóle i zawroty głowy. Zmęczenie. Przygnębienie, wymioty. Biegunka. Bóle brzucha. Szum w uszach. Zatwardzenie. 1/1000- <1/1000- Brak apetytu. Wzdęcia. Krwawienia z błony śluzowej jelit. Stan zapalny błony śluzowej jelita grubego. Zaburzenia rytmu serca. Zmiany ciśnienia krwi. Omdlenie. Bóle w klatce piersiowej Gromadzenie się wody w ustroju. Wysypka, świąd, pokrzywka. Wypadanie włosów. Nadmierne pocenie się i uderzenia krwi do głowy. Żółtaczka. Białko, krew lub cukier w moczu. Zaburzenia w funkcji nerek. Nienaturalnie łatwo występujące krwiaki. Zmiany w obrazie krwi. Reakcje alergiczne o różnym stopniu nasilenia - świąd, zapalenie żył, duszność, astma. Słabość mięśni, skurcze mięśni. Zaburzenia mowy. Ospałość. Zaburzenia świadomości. Mrowienie kończyn. Nasilenie się padaczki i parkinsonizmu. Zaburzenia psychiczne - lęk, bezsenność, splątanie. Krwawienia z nosa i z pochwy. Powiększenie gruczołów sutkowych. Podwyższone stężenie potasu we krwi.
Wiele działań ubocznych ma charakter przejściowy i zanika przy obniżeniu dawki. Nie należy jednak samowolnie zmieniać zaleceń lekarza.
W razie wystąpienia uciążliwych dolegliwości przewodu pokarmowego należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Maksymalna dawka leku nie powinna przekraczać 200 mg dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniaczopki 50 mg a 10 szt; czopki 100 mg a 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
dziąsła redukcja zmarszczek produkty na dziąsła ranking kolagen ładna cera produkty na włosy preparaty na ładne ciało zmarszczki młody wygląd problemy z dziąsłami produkty na paradontozę kolagen dla seniorów bóle stawów redukcja zmarszczek menopauza produkty na paradontozę kolagen na dekolt piękne ciało ładne włosy problem z cellulitem na odporność produkty na paradontozę produkty dla sportowców piękne paznokcie produkty dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne ranking kolagen dziąsła kolagen zmarszczki kolagen na piersi produkty dla sportowców kolagen na dekolt piękne paznokcie młody wygląd bóle stawów produkty na paznokcie cera paradontoza kolagen dla seniorów preparaty na ładne ciało kolagen sport dla aktywnych problemy z dziąsłami
kolagen na dekolt kolagen zmarszczki produkty na piersi kolagen cera wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit produkty na paznokcie produkty na piersi produkty na piersi kolagen na dekolt kolagen na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi problemy z dziąsłami piękna cera ranking kolagen sport dla aktywnych problem z cellulitem paradontoza kolagen na cerę cellulit powiększanie piersi najlepszy kolagen powiększanie piersi zmarszczki cellulit wzmocnienie bioder produkty na włosy wzmocnienie dziąseł i zębów wartościowy kolagen piękna cera kolagen dla seniorów piękne ciało kolagen na piersi produkty na paradontozę ładne włosy najlepszy kolagen ładne włosy kolagen na dekolt problem z cellulitem kolagen na dekolt menopauza
design by anauk group ® © 2000 & 2019