anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

INFANT`S PAIN RELIEVER
Substancje czynne leku:Paracetamol

Forma leku:krople 100 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiReumatyzm

Zawartość substancja czynna - paracetamol.
Sposób działaniaInfants pain reliever uśmierza ból oraz obniża temperaturę ciała w podobny sposób jak kwas acetylosalicylowy, lecz nie powoduje podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego. Paracetamol nie wpływa na czynniki we krwi decydujące o jej krzepliwości i dlatego może być stosowany przez osoby skłonne do krwawień. Lek jest na ogół dobrze tolerowany przez pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że paracetamol przeciwdziała powstawaniu pewnych substancji powodujących ból, substancji które organizm produkuje w stanach zapalnych oraz w razie uszkodzeń tkanki. Jest prawdopodobne, że paracetamol unieszkodliwia pewne substancje uszkadzające tkankę (substancje oksydujące). Efekt obniżania temperatury ciała wynika z tego, że preparat zwiększa wydalanie ciepła z organizmu. Działanie to nie dotyczy pajentów z temperaturą w normie. Preparat zaczyna działać po 30 minutach od chwili jego podania.

Zastosowanie Infants pain reliever stosuje się przeciw bólom różnego rodzaju oraz w gorączce (np. ból głowy, ból zębów, bóle mięśni, bóle reumatyczne, gorączka w przeziębieniu i inne stany chorobowe z gorączką). Ponieważ paracetamol w przeciwieństwie do kwasu acetylosalicylowego nie drażni błon śluzowych przewodu pokarmowego może być stosowany przez pacjentów cierpiących na chorobę wrzodową żołądka.

Ostrzeżenie W razie silnego przedawkowania leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ zachodzi ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zasięgnąć porady lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów jednocześnie z Infants pain reliever.
Przede wszystkim należy unikać leków, które również zawierają paracetamol.
Picie alkoholu w trakcie kuracji paracetamolem może spowodować poważne i trwałe uszkodzenie wątroby.
Jeśli chodzi o środki przeciwbólowe obowiązuje generalnie zasada: dawki wyższe od zalecanych oznaczają poważne niebezpieczeństwo. Nie wolno zatem stosować jednocześnie różnego typu przeciwbólowych preparatów bez wiedzy lekarza.

Działania niepożądaneNormalne dozowanie wyklucza na ogół możliwość wystąpienia jakichkolwiek niekorzystnych objawów.
<1/1000- Reakcje alergiczne. W razie wystąpienia reakcji alergicznych (np. wysypki) należy niezwłocznie przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. W razie długotrwałego stosowania leku może pojawić się uszkodzenie nerek.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj lek stosuje się następująco: (20 kropli = 1 ml)
dzieci - 5 kg (około 3 miesięcy) H ml najwyżej 3 razy na dobę,
10 kg 1G ml najwyżej 3 razy na dobę,
15 kg - 2 ml najwyżej 3 razy na dobę,
25 kg - 3 Gml najwyżej 3 razy na dobę,
30 kg - 4 ml najwyżej 3 razy na dobę,
40 kg - 5 ml najwyżej 3 razy na dobę.
Zaleca się kontakt z lekarzem, jeśli leczenie trwa dłużej niż 2 dni a dziecko ma mniej niż 3 miesiące.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.

PrzechowywanieKrople należy przechowywać w temperaturze pokojowej, nie w lodówce, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opakowaniakrople 100 mg/ml a 14 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt kolagen na cerę wzmocnienie dziąseł i zębów ranking kolagen ładne włosy preparaty na ładne ciało kolagen na dekolt redukcja zmarszczek ładne włosy preparaty na ładne ciało piękna cera piękne paznokcie piękne ciało sport dla aktywnych młody wygląd jędrna skóra kolagen na cerę wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paradontozę powiększanie piersi kolagen najlepszy kolagen wartościowy kolagen powiększanie piersi produkty na paznokcie cellulit ładne włosy najlepszy kolagen preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę kolagen na stawy produkty dla seniorów ładne włosy problem z cellulitem sport dla aktywnych ranking kolagen produkty dla sportowców łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy produkty na dziąsła
produkty dla seniorów kolagen dla seniorów menopauza cellulit redukcja zmarszczek produkty na piersi kolagen na stawy cera produkty na paradontozę kolagen na piersi piękna cera powiększanie piersi przeciw zmarszczkom produkty na piersi kolagen na piersi kolagen na cerę paradontoza ranking kolagen łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie kolagen na cerę piękna cera produkty na odporność młody wygląd ranking kolagen produkty na paradontozę wzmocnienie bioder piękne paznokcie kolagen dla seniorów kolagen na piersi preparaty na ładne ciało piękna cera kolagen łagodzenie zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów problem z cellulitem problemy z dziąsłami wzmocnienie bioder piękne ciało piękna cera jędrna skóra produkty na włosy przeciw zmarszczkom kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019