anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

KEFLIN
Substancje czynne leku:Cefalotin sodium

Forma leku:iniekcje 1 g.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartość substancja czynna - cefalotin sodium.
Sposób działaniaKeflin należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Jego działanie polega na uniemożliwianiu bakteriom syntezy ściany komórkowej w wyniku czego bakterie giną.

Zastosowanie Keflin stosuje się do zwalczania poważnych zagrażających życiu infekcji, spowodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Keflin stosuje się w zapaleniu wsierdzia, stanie zapalnym tkanki kostnej, posocznicy, zapaleniu płuc, zapaleniu otrzewnej, ostrym i chronicznym zapaleniu nerek i pęcherza moczowego.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w uczuleniu na penicylinę oraz cefalosporyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądane>1/100- Ból i stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia. Zmiany w obrazie krwi. Wysypka.
1/1000- Gorączka.
<1/1000- Wstrząs alergiczny. Anemia. Zapalenie jelit. Biegunka, mdłości i wymioty. Raportowano napady padaczki po długotrwałym stosowaniu leku w dużych dawkach, zwłaszcza u pacjentów z zaburzoną funkcją nerek.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. W ciężkich stanach dawka dzienna dla pacjentów dorosłych wynosi 2 g 4 razy dziennie. Dzieciom podaje się 100 mg/kg wagi ciała dziennie w dawce podzielonej.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Należy jednak zasięgnąć opinii lekarza przed przystąpieniem do leczenia antybiotykiem w trakcie karmienia piersią.

Opakowaniainiekcje 1 g a 1 fiolka z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen dla seniorów produkty na paznokcie problem z cellulitem kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder cera kolagen na cerę bóle stawów piękne paznokcie dziąsła kolagen na stawy kolagen na stawy produkty na piersi jędrna skóra kolagen jędrna skóra łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na piersi produkty na paznokcie paradontoza paradontoza piękna cera problem z cellulitem ładna cera sport dla aktywnych piękna cera preparaty na ładne ciało produkty dla seniorów przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen paradontoza wartościowy kolagen najlepszy kolagen menopauza jędrna skóra ładne włosy łagodzenie zmarszczek ranking kolagen kolagen na stawy produkty na paradontozę zmarszczki
problem z cellulitem produkty dla seniorów piękne ciało preparaty na ładne ciało jędrna skóra kolagen na stawy ładna cera jędrna skóra kolagen na cerę produkty dla sportowców jędrne piersi najlepszy kolagen kolagen na stawy dziąsła preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen młody wygląd łagodzenie zmarszczek kolagen na piersi bóle stawów produkty na paradontozę problemy z dziąsłami kolagen na cerę produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek zmarszczki na odporność kolagen na stawy produkty na paznokcie ładne włosy dziąsła wzmocnienie bioder ranking kolagen produkty na paznokcie przeciw zmarszczkom ładna cera piękne ciało produkty na włosy najlepszy kolagen kolagen na piersi produkty na piersi powiększanie piersi cera cellulit
design by anauk group ® © 2000 & 2018