anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

KEFZOL
Substancje czynne leku:Cefazolin sodium

Forma leku:iniekcje 50 mg/ml; iniekcje 100 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne Oskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - cefazolin sodium.
Sposób działaniaKefzol należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, które są oporne na pewne enzymy wytwarzane przez bakterie. Enzymy te, zwane betalaktamazami, pozwalają bakteriom na unieszkodliwianie wielu antybiotyków z grupy penicylin. Kefzol działa bakteriobójczo na wiele szczepów bakteryjnych.

Zastosowanie Infekcje spowodowane bakteriami wrażliwymi na antybiotyk. Głównie zakażenia dróg moczowych. Zakażenia dróg oddechowych, ostre stany zapalne oskrzeli, przewodu pokarmowego, skóry i tkanek miękkich, zapalenie ucha środkowego.

Ostrzeżenie Antybiotyku nie należy podawać w uczuleniu na cefalosporyny. Pacjenci cierpiący na choroby przewodu pokarmowego, szczególnie stany zapalne, na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji antybiotykiem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek wywołuje ból i stwardnienia w miejscu wstrzyknięcia, wysypkę, zmiany w obrazie krwi. Gorączkę. Biegunkę, mdłości i wymioty.

DawkowanieDawka zależy od rodzaju i nasilenia infekcji oraz od ciężaru ciała pacjenta. Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki lub wlewy wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania antybiotyku podczas ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Przechowywanie trwałość: Roztwór do wstrzyknięcia jest ważny 12 godzin od momentu przygotowania. Substancję suchą należy przechowywać w miejscu zaciemnionym.

Opakowaniainiekcje 50 mg a 1 fiolka z substancją suchą; iniekcje 100 mg a 1 fiolka z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało dziąsła na odporność jędrne piersi produkty dla seniorów kolagen na cerę jędrna skóra produkty dla sportowców produkty na włosy łagodzenie zmarszczek problem z cellulitem preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało ładna cera kolagen na dekolt kolagen na cerę produkty na paznokcie produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało produkty na dziąsła problem z cellulitem produkty dla seniorów preparaty na ładne ciało piękne ciało dziąsła produkty na paznokcie jędrne piersi problem z cellulitem ładna cera produkty dla seniorów produkty dla sportowców jędrne piersi kolagen na dekolt łagodzenie zmarszczek dziąsła produkty dla sportowców kolagen na dekolt produkty dla seniorów dziąsła dziąsła
jędrne piersi przeciw zmarszczkom piękne ciało problemy z dziąsłami jędrna skóra jędrna skóra preparaty na ładne ciało wartościowy kolagen produkty na paznokcie powiększanie piersi preparaty na ładne ciało kolagen dla seniorów ładne włosy produkty na dziąsła paradontoza zmarszczki wartościowy kolagen wartościowy kolagen redukcja zmarszczek dziąsła cellulit najlepszy kolagen piękne paznokcie redukcja zmarszczek redukcja zmarszczek kolagen na cerę cera ranking kolagen kolagen na piersi problemy z dziąsłami produkty na dziąsła jędrna skóra wartościowy kolagen przeciw zmarszczkom preparaty na ładne ciało kolagen dla seniorów zmarszczki ranking kolagen kolagen na stawy wartościowy kolagen młody wygląd kolagen produkty na włosy jędrna skóra
design by anauk group ® © 2000 & 2018