anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LEVONOR
Nazwa międzynarodowa:Norepinephrini bitartras
Substancje czynne leku:Norepinephrine bitartrate

ATC:C01CA

Forma leku:iniekcje 1 mg/ml

Inne leki związane ze schorzeniamiZawał serca

Zawartość substancja czynna - norepinephrine bitartrate

1 amp. zawiera 1 mg winianu norepinefryny
Sposób działaniaLevonor powoduje skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych i w rezultacie podwyższa ciśnienie krwi, zwiększa zużycie tlenu przez mięsień sercowy.


Syntetyczny odpowiednik aminy katecholowej - noradrenaliny wydzielanej w pozazwojowych neuronach adrenergicznych i komórkach chromochłonnych rdzenia nadnerczy. Działa głównie poprzez receptory a1 powodując skurcz naczyń krwionośnych oraz wzrost oporu obwodowego, obciążenia wstępnego i następczego, ciśnienia tętniczego. Zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, nieznacznie zmniejsza częstość rytmu i rzut minutowy serca. Zmniejsza perfuzję tkankową nerek, wątroby i mięśni szkieletowych, nie zmniejsza przepływu wieńcowego. Zmniejsza wydzielanie insuliny, nasila skurcze macicy. Po podaniu dożylnym T0,5 wynosi 1-2 min. Wydalanie następuje z moczem po zmetabolizowaniu przez MAO i COMT.

Zastosowanie Lek obecnie mało stosowany. Levonor stosuje się w stanach dużego podciśnienia krwi, zapaści naczyniowej we wstrząsie pozawałowym.

Ostrzeżenie Leku nie należy podawać w chorobach zakrzepowych krwi, we wstrząsie po utracie dużych ilości krwi; łącznie z preparatami znieczulającymi ogólnie, jak halotan, cyklopropan. Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na Levonor.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że Levonor może powodować rzadkoskurcz lub przyspieszenie akcji serca, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niepokój, zaburzenia w oddychaniu.


Brady- lub tachykardia, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, bóle zamostkowe, zawroty i bóle głowy, niepokój i drżenia, bezsenność, potliwość.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Lek stosuje się w lecznictwie zamkniętym. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.


Dożylnie we wlewie przez pompę infuzyjną do żyły centralnej. Dorośli 2-10 µg/min. Dzieci 0,05-0,1 µg/kg mc./min.

Wskazania * Ostra obwodowa niewydolność krążenia.
* Wstrząs kardiogenny, anafilaktyczny, pourazowy (po wyrównaniu hipowolemii), septyczny (łącznie z dopaminą).
* Dodatek do leków znieczulających miejscowo w celu przedłużenia działania.

Przeciwwskazania * Wstrząs hipowolemiczny.
* Choroby zakrzepowe.
* Ciężkie niedotlenienie lub hiperkapnia.
* Anestezja wziewna.

InterakcjeTrójpierścieniowe antydepresanty, niektóre leki antyhistaminowe, guanetydyna, metyldopa nasilają działanie preparatu. Stosowanie z inhibitorami MAO może wywołać ciężkie nadciśnienie tętnicze.

PrzedawkowanieWystępuje wzrost ciśnienia tętniczego, drgawki, zaburzenia rytmu serca, krwotoczny udar mózgu.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Opakowaniainiekcje 1 mg/ml a 10 ampułek po 1 ml; iniekcje 1 mg/ml a 5 ampułek po 4 ml.

10 amp x 1ml lub 5 amp x 4 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne kolagen na piersi produkty na paradontozę najlepszy kolagen kolagen na stawy kolagen wzmocnienie bioder kolagen na dekolt produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek jędrna skóra kolagen na stawy menopauza preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem młody wygląd preparaty na ładne ciało piękne ciało ładna cera preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera paradontoza kolagen produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów zmarszczki powiększanie piersi powiększanie piersi łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych kolagen na piersi dziąsła na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów paradontoza jędrna skóra produkty na piersi piękne ciało piękna cera dziąsła
piękne paznokcie łagodzenie zmarszczek zmarszczki paradontoza piękna cera produkty dla seniorów preparaty na ładne ciało kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek kolagen na dekolt kolagen na stawy zmarszczki produkty na piersi piękne ciało menopauza cellulit kolagen na dekolt piękna cera kolagen produkty na włosy problemy z dziąsłami paradontoza kolagen na piersi cera menopauza paradontoza bóle stawów łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie cera kolagen na cerę wartościowy kolagen piękne ciało kolagen na stawy cellulit kolagen dla seniorów produkty na piersi ładne włosy problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2018