anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM GRAVE
Inne spotykane nazwy leku:Lidocaine hydrochloride
Chlorowodorek lidokainy
Lidocaini hydrochloridum
Substancje czynne leku:Lidokainy chlorowodorek

Forma leku:iniekcje 5,0%.

Inne leki związane ze schorzeniamiArytmia serca Zawał serca

Zawartość substancje czynne - lidocaine hydrochloride, norepinephrine.
Sposób działaniaLignocainum działa miejscowo znieczulająco. Znieczulenie następuje po 5-15 minutach i trwa około 60 minut. Lignocainum działa również przeciwarytmicznie. Norepinephrina powoduje skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych i w rezultacie przeciwdziała rozprzestrzenianiu się lidokainy, przedłużając jej miejscowe działanie.

Zastosowanie Leczenie i zapobieganie ostrym zaburzeniom rytmu - trzepotaniu i migotaniu komór w przebiegu świeżego zawału serca. W zatruciach glikozydami naparstnicowymi. Znieczulanie powierzchniowe błony śluzowej jamy ustnej, gardła i nosa. Znieczulanie nasiękowe lędęwiowe, podoponowe, nadoponowe.

Ostrzeżenie Lidokainy nie wolno stosować w bloku przedsionkowo-komorowym. Preparatu nie wolno stosować na uszkodzone błony śluzowe. Preparatu nie wolno stosować osobom uczulonym na lidokainę.

Działania niepożądane>1/100- Ból głowy. Spadek ciśnienia krwi. Zwolnienie akcji serca.
<1/1000- Reakcje alergiczne, rzadko wstrząs alergiczny. Zwolnienie akcji serca. Zatrzymanie serca (jedynie w całkowitym znieczuleniu nasiękowym lędęwiowym). Depresja oddychania (jedynie w całkowitym znieczuleniu nasiękowym lędęwiowym).

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lidokaina przenika do mleka matki, lecz jej oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.

Opakowaniainiekcje 5,0% a 50 ampułek po 2 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
młody wygląd produkty na paznokcie powiększanie piersi kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom kolagen na stawy menopauza produkty dla seniorów problem z cellulitem jędrna skóra problem z cellulitem piękne ciało produkty na paznokcie produkty na piersi ranking kolagen paradontoza piękne paznokcie preparaty na ładne ciało cera cera wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne produkty na piersi dziąsła problem z cellulitem kolagen na piersi kolagen na dekolt produkty na odporność przeciw zmarszczkom przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi sport dla aktywnych ranking kolagen dziąsła paradontoza dziąsła cera produkty na dziąsła redukcja zmarszczek ładne włosy
menopauza produkty na włosy młody wygląd wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera produkty na paradontozę kolagen kolagen na dekolt kolagen dla seniorów produkty na paznokcie produkty na dziąsła dziąsła kolagen kolagen na cerę młody wygląd kolagen na dekolt paradontoza produkty na dziąsła bóle stawów wartościowy kolagen wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła jędrne piersi sport dla aktywnych kolagen na piersi zmarszczki wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek problem z cellulitem preparaty na naczynka krwionośne piękna cera preparaty na ładne ciało ładne włosy przeciw zmarszczkom redukcja zmarszczek młody wygląd piękna cera jędrna skóra najlepszy kolagen powiększanie piersi produkty dla sportowców jędrne piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019