anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LINCOCIN
Substancje czynne leku:Lincomycin hydrochloride

Forma leku:iniekcje 300 mg; kapsułki 500 mg; 600 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartość substancja czynna - lincomycin hydrochloride
Sposób działaniaLincocin jest antybiotykiem skutecznym wobec szczepów bakteryjnych Gram-dodatnich. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy protein.

Zastosowanie Lincocin stosuje się w infekcjach bakteriami wrażliwymi na antybiotyk. Lincomycin stosuje się u pacjentów uczulonych na penicylinę. Antybiotyk ma duże powinowactwo do tkanki kostnej, dlatego też jest szczególnie skutecznym lekiem w infekcjach kości, wywołanych florą bakteryjną wrażliwą na Lincocin.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na lincomycynę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Lincociną.
Jeśli w czasie leczenia wystąpi silna biegunka należy skontaktować się z lekarzem.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Lincocin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji antybiotykiem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane>1/100
- Biegunka.
- Mdłości i wymioty.
- Biegunka pojawia się, ponieważ lek zabija również bakterie, które stanowią normalną florę przewodu pokarmowego.
- Dolegliwość tę można łagodzić dzięki spożywaniu kwaśnego mleka lub jogurtu.
- W razie uciążliwej, krwawej biegunki należy skontaktować się z lekarzem.

1/1000
- Reakcje uczuleniowe w formie wysypki.
- W razie pojawienia się reakcji uczuleniowej należy skontaktować się z lekarzem.

<1/1000
- Zmiany w obrazie krwi.
- Stan zapalny przełyku w wyniku stosowania kapsułek.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Dawka zależy od rodzaju infekcji oraz wagi ciała pacjenta. Lek należy zażywać w równych odstępach czasu.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraźna poprawa stanu chorego. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej kuracji grozi bowiem nawrotem infekcji.
Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Opakowaniainiekcje 300 mg/ml a 10 ampułek po 2 ml; kapsułki 500 mg a 12 szt a 100 szt; kapsułki 600 mg a 12 szt a 100 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen ładne włosy kolagen na stawy cera produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne cellulit preparaty na ładne ciało powiększanie piersi bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne kolagen sport dla aktywnych problem z cellulitem preparaty na ładne ciało ładna cera problem z cellulitem powiększanie piersi problemy z dziąsłami redukcja zmarszczek produkty na włosy piękna cera produkty dla sportowców cellulit powiększanie piersi produkty na dziąsła młody wygląd produkty na paradontozę piękne paznokcie ładna cera kolagen na cerę produkty na dziąsła piękne ciało jędrne piersi ładne włosy młody wygląd produkty dla seniorów bóle stawów ranking kolagen kolagen dla seniorów redukcja zmarszczek kolagen na cerę problem z cellulitem
najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek jędrne piersi preparaty na naczynka krwionośne cera produkty dla sportowców cellulit problem z cellulitem produkty na dziąsła przeciw zmarszczkom kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder produkty na paznokcie menopauza wzmocnienie bioder produkty na piersi menopauza wzmocnienie bioder produkty na paradontozę młody wygląd preparaty na ładne ciało kolagen na cerę wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami sport dla aktywnych produkty na paznokcie problem z cellulitem preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało kolagen jędrne piersi cellulit zmarszczki produkty na odporność kolagen na cerę kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne cera kolagen produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek ładna cera kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2018