anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LORINDEN A
Nazwa międzynarodowa:Flumetasone pivalate + Salicylic acid
Substancje czynne leku:Acetylosalicylowy kwas
Flumetasone pivalate

ATC:D07XB

Forma leku:maść

Inne leki związane ze schorzeniamiAlergia Łuszczyca

Zawartość substancje czynne - flumetasone pivalate, kwas acetylosalicylowy

1 g maści zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu oraz 30 mg kwas salicylowego.
Sposób działaniaLorinden A jest średnio silnie działającym preparatem kortyzonowym przeciwdziałającym stanom zapalnym, uczuleniom oraz świądowi. Dodatek kwasu acetylosalicylowego wzmacnia działanie maści przeciwko łuszczycy.


Preparat złożony do stosowania miejscowego zawierający difluorowany, syntetyczny glikokortykosteroid o długotrwałym i silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwuczuleniowym i przeciwświądowym (piwalan flumetazonu) oraz kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym ułatwiającym ponadto przenikanie sterydu przez nadmiernie zrogowaciały naskórek.

Zastosowanie Pokrzywka, świąd skóry w przebiegu chorób alergicznych, wyprzenia. Rumień wielopostaciowy. Łuszczyca. Łojotokowe zapalenie skóry.

Ostrzeżenie Lorindenu A nie wolno używać w chorobach wirusowych, jak ospa wietrzna, Herpes simplex, chorobach bakteryjnych w kile gruęlicy, w wypryskach zainfekowanych grzybem lub bakteriami. Lorindenu A nie wolno stosować w skórnych chorobach twarzy (rosacea) w wysypce wokół ust. W chorobach nowotworowych skóry. Preparatu nie wolno stosować również w uczuleniu na salicylany.
Należy unikać kontaktu Lorindenu A z błonami śluzowymi, zwłaszcza oczu.

Działania niepożądaneMiejscowe podrażnienie skóry - pieczenie, zaczerwienienie. Zwiotczenie skóry, rozstępy. Zmiany pigmentacji skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry - rumień. Nadmierny porost włosów lub łysienie. Długotrwałe stosowanie preparatu na rozległe powierzchnie skóry może spowodować działania ogólnoustrojowe - osłabić funkcję kory nadnerczy. W razie podejrzenia, że preparat wywołuje reakcję uczuleniową należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj miejsca chorobowo zmienione smaruje się preparatem 3-4 razy dziennie. W celu osiągnięcia lepszego rezultatu leczenia należy przed użyciem kremu usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą wacika nasyconego olejkiem. Leczenie trwa zazwyczaj 2-3 tygodni.


Cienką warstwę maści wciera się w zmienioną chorobowo skórę, początkowo 2-3x/dobę, później 1-2x/dobę. Przy nadmiernej lichenizacji lub w przypadku nadmiernie zrogowaciałych zmian - stosuje się pod opatrunkiem okluzyjnym, raz na 24-48 h przez kilka dni. Leczenia nie należy prowadzić bez przerwy dłużej niż 2 tyg.

WskazaniaMiejscowo w zadawnionych i ciężkich stanach zapalnych przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, które nie reagują na inne steroidy - w łuszczycy skóry owłosionej, łuszczycy zadawnionej, liszaju rumieniowatym, rumieniu wielopostaciowym, liszaju płaskim o nasilonym świądzie lub w przypadku umiejscowienia na płytkach paznokciowych, łojotokowym zapaleniu skóry, wyprysku zliszajowaciałym.

PrzeciwwskazaniaBakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, stany przedrakowe i nowotwory skóry, trądzik zwykły i różowaty, dermatitis perioralis, po szczepieniach ochronnych, stwierdzenie alergii na lek.

Ciąża i karmienieIstnieje możliwość, że preparat oddziałuje na płód. Zamiar stosowania Lorindenu A podczas ciąży należy omówić z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Wyjątkowo, ostrożnie i krótko można stosować u kobiet w ciąży i dzieci.

Opakowaniamaść a 15 g, a 60 g.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wartościowy kolagen problem z cellulitem jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen bóle stawów kolagen na stawy kolagen dla seniorów kolagen na piersi preparaty na ładne ciało sport dla aktywnych łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek produkty na odporność kolagen na stawy produkty dla seniorów menopauza redukcja zmarszczek bóle stawów kolagen na dekolt najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom łagodzenie zmarszczek kolagen menopauza produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów piękne paznokcie produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów przeciw zmarszczkom wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek paradontoza cellulit piękne paznokcie łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek ładne włosy najlepszy kolagen produkty dla seniorów młody wygląd preparaty na ładne ciało
ranking kolagen produkty dla seniorów kolagen na stawy zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne paradontoza jędrne piersi produkty na włosy najlepszy kolagen preparaty na naczynka krwionośne kolagen łagodzenie zmarszczek redukcja zmarszczek ładna cera kolagen na stawy produkty dla sportowców menopauza produkty na paznokcie problem z cellulitem ładna cera jędrne piersi jędrne piersi piękne ciało przeciw zmarszczkom redukcja zmarszczek kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne piękna cera produkty na piersi łagodzenie zmarszczek kolagen ranking kolagen menopauza produkty na włosy kolagen na cerę przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę wzmocnienie bioder powiększanie piersi wzmocnienie dziąseł i zębów młody wygląd dziąsła łagodzenie zmarszczek produkty na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019