anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LORINDEN C
Nazwa międzynarodowa:Clioquinol + Flumetasone pivalate
Substancje czynne leku:Flumetasone pivalate

ATC:D07BB

Forma leku:maść; krem

Inne leki związane ze schorzeniamiAlergia Infekcje grzybicze Łuszczyca

Zawartość substancje czynne - flumetasone pivalate, kliochinol


1 g kremu lub maści zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu oraz 30 mg kliochinolu.
Sposób działaniaLorinden C jest średnio silnie działającym preparatem kortyzonowym przeciwdziałającym stanom zapalnym, uczuleniom oraz świądowi. Dodatek kliochinolu powoduje że preparat jest skuteczny również w leczeniu niektórych grzybic oraz infekcji bakteryjnych, które towarzyszą czasem wysypkom. Lorinden C w kremie nadaje się do leczenia wilgotnych zmian skóry, natomiast maść jest odpowiednia do leczenia suchych, łuszczących się zmian skórnych.


Preparat złożony do stosowania miejscowego zawierający difluorowany, syntetyczny glikokortykosteroid o długotrwałym i silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwuczuleniowym i przeciwświądowym (piwalan flumetazonu) oraz kliochinol o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Zastosowanie Ropne zmiany skóry w przebiegu chorób na tle bakteyjnym lub grzybiczym. Rumień wielopostaciowy. Łuszczyca. Reakcje uczuleniowe z powikłaniami bakteryjnymi.

Ostrzeżenie Lorindenu C nie wolno stosować w skórnych chorobach twarzy (rosacea) w wysypce wokół ust, a także w uczuleniu na którykolwiek ze składników preparatu.
Należy unikać kontaktu Lorindenu C z błonami śluzowymi, zwłaszcza oczu.
Preparatu nie należy stosować jednocześnie z maściami zawierającymi metale, jak np. cynk. W wyniku jednoczesnego stosowania takich preparatów następuje reakcja z kliochinolem oraz zabarwienie na żółto skóry i odzieży.

Działania niepożądaneMiejscowe podrażnienie skóry - pieczenie, zaczerwienienie. Zwiotczenie skóry, rozstępy. Zmiany pigmentacji skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry - rumień. Nadmierny porost włosów lub łysienie. Długotrwałe stosowanie preparatu na rozległe powierzchnie skóry może spowodować działania ogólnoustrojowe - osłabić funkcję kory nadnerczy. W razie podejrzenia, że preparat wywołuje reakcję uczuleniową należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Lorinden C należy nakładać cienką warstwą na skórę 2-3 razy dziennie. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7-10 dni.


Krem stosuje się w pierwszej fazie leczenia (przed maścią), początkowo 2-3 x dziennie, później 1-2 x dziennie. Nie zachodzi potrzeba stosowania preparatu pod opatrunkiem okluzyjnym. Maść stosuje się w drugiej fazie leczenia (po okresie stosowania kremu) 1-2 x dziennie, pod opatrunkiem okluzyjnym, do ustąpienia zmian chorobowych. Leczenia nie należy prowadzić bez przerwy dłużej niż 2 tyg.

WskazaniaRopne powikłania uczuleniowych schorzeń skórnych oraz bakteryjne zakażenia skóry przebiegające z dużym odczynem zapalnym. Liszaj płaski, rumień, erytrodermia, pokrzywka i liszaj pospolity płaski oporne na leczenie innymi preparatami. W grzybicach skórnych przebiegających z wtórną alergizacją lek stosuje się tylko wyjątkowo pod ścisłą kontrolą dermatologa.

PrzeciwwskazaniaGruźlica, kiła, niepowikłane grzybicze i wirusowe zakażenia skóry, stany przedrakowe i nowotwory skóry, trądzik zwykły i różowaty, dermatitis perioralis, po szczepieniach ochronnych, stwierdzenie alergii na lek.

Ciąża i karmienieIstnieje możliwość, że preparat oddziałuje na płód. Zamiar stosowania Lorindenu C podczas ciąży należy omówić z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Wyjątkowo, ostrożnie i krótko można stosować u kobiet w ciąży i dzieci.

Opakowaniamaść a 15 g; krem a 15 g.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
powiększanie piersi produkty dla seniorów kolagen na stawy zmarszczki produkty na włosy kolagen na dekolt kolagen na cerę produkty na dziąsła jędrne piersi kolagen bóle stawów kolagen na cerę kolagen na stawy przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne produkty na piersi kolagen na cerę kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi ranking kolagen problem z cellulitem wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy produkty na piersi problemy z dziąsłami młody wygląd menopauza menopauza produkty dla sportowców problemy z dziąsłami redukcja zmarszczek produkty na paznokcie produkty dla sportowców piękna cera wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki redukcja zmarszczek ładna cera menopauza produkty na paznokcie
kolagen na stawy bóle stawów ładne włosy jędrne piersi łagodzenie zmarszczek produkty dla sportowców wartościowy kolagen problemy z dziąsłami wartościowy kolagen kolagen na stawy kolagen na stawy młody wygląd produkty na włosy wzmocnienie dziąseł i zębów cera jędrne piersi powiększanie piersi problem z cellulitem wzmocnienie bioder produkty dla sportowców kolagen na cerę jędrne piersi cellulit jędrne piersi kolagen na piersi ładne włosy produkty dla sportowców problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek produkty na włosy paradontoza piękne ciało kolagen na piersi ładna cera redukcja zmarszczek sport dla aktywnych redukcja zmarszczek bóle stawów wzmocnienie bioder sport dla aktywnych problemy z dziąsłami łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy najlepszy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019