anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

MEDAZEPAM
Substancje czynne leku:Medazepam

Forma leku:kapsułki 10 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiAlkoholizm Depresja

Zawartość substancja czynna - medazepam
Sposób działaniaMedazepam należy do leków z grupy benzodiazepin. Preparat działa na pewne centra nerwowe w mózgu i wywołuje zmniejszenie napięcia psychicznego, uspokaja oraz rozluęnia mięśnie.

ZastosowanieStany lękowe, zaburzenia snu, niepokój, panika. Lek stosuje się również w alkoholizmie i delirium tremens (halucynacje w związku z zatruciem alkoholowym).

Ostrzeżenie Lek może wywołać uzależnienie. Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na benzodiazepiny. Pacjenci cierpiący na miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), jaskrę, astmę, poważnie zaburzoną funkcję nerek i wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Medazepamem. Lek stosuje się ostrożnie pacjentom starszym.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Jeśli kuracja była długotrwała należy stopniowo zmniejszać dawkę zanim zakończy się leczenie Medazepamem, a to w celu uniknięcia objawów abstynencji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Medazepam stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.

Działania niepożądane> 1/100
- Ospałość, która przemija po kilku dniach stosowania preparatu.

1/1000- <1/1000
- Zawroty i bóle głowy.
- Zaburzenia koncentracji uwagi.
- Trudność koordynacji ruchów.
- Słabość mięśni.
- Zmiana w pracy wątroby.
- Żółtaczka.
- Zaburzenia pamięci.
- Nieoczekiwane zmiany nastroju, agresja, halucynacje, zaburzenia snu, koszmarne sny.
- Lek może wywołać splątanie u pacjentów starszych, którym należy podawać dawki mniejsze niż pacjentom w sile wieku.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniakapsułki 10 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wzmocnienie bioder najlepszy kolagen produkty na włosy bóle stawów paradontoza cera piękne ciało łagodzenie zmarszczek piękna cera kolagen dla seniorów kolagen na dekolt dziąsła najlepszy kolagen redukcja zmarszczek produkty na paradontozę produkty na dziąsła młody wygląd wzmocnienie bioder kolagen na stawy cera piękna cera sport dla aktywnych produkty dla seniorów jędrna skóra kolagen dla seniorów kolagen dla seniorów łagodzenie zmarszczek produkty na piersi piękna cera produkty dla sportowców produkty na piersi jędrne piersi kolagen produkty na odporność paradontoza produkty dla seniorów produkty na paradontozę najlepszy kolagen paradontoza kolagen na dekolt ładna cera ładna cera menopauza wzmocnienie bioder
problemy z dziąsłami kolagen cera cera paradontoza wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder ładne włosy jędrna skóra ranking kolagen młody wygląd redukcja zmarszczek produkty na włosy produkty dla seniorów piękne paznokcie produkty na dziąsła jędrne piersi wartościowy kolagen piękne paznokcie produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało problemy z dziąsłami produkty na paznokcie produkty na dziąsła piękne ciało wartościowy kolagen kolagen na stawy piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen sport dla aktywnych dziąsła piękna cera kolagen na piersi piękne ciało sport dla aktywnych zmarszczki ładne włosy kolagen na dekolt kolagen dla seniorów piękne paznokcie jędrne piersi najlepszy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019