anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

MEPROBAMATUM
Substancje czynne leku:Meprobamate

Forma leku:tabletki 400 mg

Zawartość substancja czynna - meprobamate
Sposób działaniaMeprobamatum działa uspokajająco i nasennie w wyniku oddziaływania na centralny system nerwowy (mózg, rdzeń, rdzeń przedłużony).

Zastosowanie Zaburzenia nerwowe, lęk i niepokój. Bezsenność. Bóle głowy. Skurcze mięśni.

Ostrzeżenie Lek może wywołać uzależnienie. Pacjenci cierpiący na epilepsję, niewydolność nerek lub wątroby, miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), problem alkoholowy powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Meprobamatum.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Po długotrwałym stosowaniu preparatu może pojawić się problem abstynencji, dlatego zakończenie kuracji powinno odbywać się stopniowo, tj. należy systematycznie zmniejszać dawkę leku zanim przerwie się jego stosowanie.

Działania niepożądane>1/100
- Ospałość.
- Spadek ciśnienia krwi.

1/1000- <1/1000
- Reakcje alergiczne skóry.
- Zmiany w obrazie krwi.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. W celach nasennych należy zażywać lek na pół godziny przed położeniem się do łóżka.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 400 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na włosy wartościowy kolagen ładne włosy łagodzenie zmarszczek młody wygląd ładna cera piękne paznokcie ładne włosy najlepszy kolagen bóle stawów jędrne piersi ładna cera bóle stawów powiększanie piersi produkty dla sportowców piękna cera powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne jędrne piersi jędrne piersi ładne włosy kolagen na stawy problem z cellulitem sport dla aktywnych cellulit ładna cera młody wygląd kolagen na dekolt produkty na włosy bóle stawów kolagen na dekolt wzmocnienie dziąseł i zębów paradontoza kolagen na cerę kolagen dla seniorów produkty na piersi jędrna skóra menopauza zmarszczki piękne ciało dziąsła preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek produkty na włosy
kolagen na piersi młody wygląd problem z cellulitem wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit kolagen na dekolt piękne paznokcie produkty na paradontozę produkty na piersi sport dla aktywnych produkty dla seniorów produkty dla seniorów piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne ranking kolagen dziąsła problemy z dziąsłami problem z cellulitem preparaty na ładne ciało ładne włosy kolagen na stawy najlepszy kolagen ładna cera produkty na paradontozę produkty dla sportowców kolagen na cerę dziąsła produkty na paznokcie kolagen na stawy produkty na paradontozę sport dla aktywnych problemy z dziąsłami ranking kolagen kolagen redukcja zmarszczek piękne ciało redukcja zmarszczek produkty dla sportowców cera produkty na włosy łagodzenie zmarszczek piękne paznokcie problemy z dziąsłami wartościowy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019