anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

MERESA
Substancje czynne leku:Sulpiride

Forma leku:iniekcje 50 mg/ml; kapsułki 50 mg; tabletki 200 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiDepresja Migrena Schizofrenia Wrzód żołądka i dwunastnicy

Zawartość substancja czynna - sulpiride
Sposób działaniaMeresa działa przeciwdepresyjnie. Ze względu na stosunkowo słabe działania uboczne stosowana jest w leczeniu osób w wieku podeszłym oraz w kuracjach długotrwałych, w przewlekłych psychozach. Lek wykazuje ró...

Zastosowanie Stany charakteryzujące się urojeniami i depresją. Depresja w schizofrenii. Stany majaczeniowe, halucynacje. Preparat stosuje się również, choć rzadko, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, we wrzodziejącym zapaleniu jelit, w migrenie i zawrotach głowy.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w silnym pobudzeniu psychomotorycznym, w stanach agresji, w nowotworze miąższu nadnerczy oraz w uczuleniu na Meresę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Meresę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych preparatów w trakcie leczenia należy omówić z lekarzem.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że lek może powodować stany zmęczenia, zaburzenia pozapiramidowe, jak sztywność mięśni, niezależne od woli drżenia mięśni, które to objawy występują zwłaszcza po długotrwałym stosowaniu leku. Ponadto Meresa może spowodować zanik miesiączki, powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, a także impotencję.

DawkowanieDawkę ustala lekarz specjalista dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Dawka zależy od wieku pacjenta, typu oraz nasilenia schorzenia.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 50 mg/ml a 30 ampułek po 2 ml; kapsułki 50 mg a 30 szt.; tabletki forte 200 mg a 12 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
cellulit paradontoza piękna cera preparaty na ładne ciało na odporność ranking kolagen redukcja zmarszczek bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy ranking kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało przeciw zmarszczkom młody wygląd produkty na dziąsła paradontoza produkty dla seniorów bóle stawów ładne włosy kolagen menopauza kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów piękne ciało wartościowy kolagen redukcja zmarszczek ładna cera przeciw zmarszczkom kolagen dla seniorów produkty na paznokcie problemy z dziąsłami produkty na dziąsła cellulit produkty dla seniorów piękne ciało preparaty na ładne ciało produkty na piersi kolagen dla seniorów piękne paznokcie jędrne piersi
kolagen na piersi ładna cera cera jędrne piersi piękne ciało kolagen na piersi produkty na dziąsła zmarszczki łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów cellulit piękne paznokcie preparaty na ładne ciało ranking kolagen cera wzmocnienie bioder kolagen produkty na włosy problem z cellulitem ranking kolagen ładne włosy kolagen na stawy jędrne piersi produkty dla sportowców piękne paznokcie redukcja zmarszczek produkty dla seniorów produkty dla seniorów bóle stawów paradontoza najlepszy kolagen piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów powiększanie piersi sport dla aktywnych kolagen dla seniorów problem z cellulitem najlepszy kolagen kolagen na cerę bóle stawów produkty na piersi kolagen produkty na dziąsła cellulit
design by anauk group ® © 2000 & 2019