anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

METHYLERGOMETRIN
Substancje czynne leku:Methylergometrine maleate

Forma leku:iniekcje 0,2 mg/ml

Zawartość substancja czynna - methylergometrine maleate
Sposób działaniaMethylergometrin działa silnie skurczowo na mięsień macicy.

ZastosowanieZmniejszanie utraty krwi po porodzie. Zapobieganie utracie krwi po cesarskim cięciu. Lek stosuje się również w niedostatecznym obkurczaniu macicy po porodzie w celu doprowadzenia jej do rozmiarów sprzed porodu. Krwawienia poporodowe.

Ostrzeżenie Methylergometriny nie wolno podawać w zbyt wysokim ciśnieniu krwi, w zatruciu ciążowym, w skłonności do zakrzepów krwi oraz w uczuleniu na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Methylergometrinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane>1/100
- Mdłości, wymioty, bóle brzucha spowodowane ruchami skurczowymi macicy.

1/1000
- Wysokie ciśnienie krwi.
- Zwolniony puls.
- Bóle w klatce piersiowej.
- Uczucie mrowienia w kończynach, szczególnie w palcach rąk i nóg.
- Bóle i zawroty głowy.
- Wysypka.
- Nadmierne pocenie się.

<1/1000
- Silne reakcje alergiczne.

DawkowanieDawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia. Preparat zmniejsza wydzielanie się mleka.

Opakowaniainiekcje 0,2 mg/ml a 5 ampułeklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
paradontoza paradontoza piękne ciało preparaty na naczynka krwionośne piękna cera jędrne piersi problemy z dziąsłami produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało kolagen dla seniorów cera ranking kolagen przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen redukcja zmarszczek menopauza sport dla aktywnych problemy z dziąsłami kolagen na cerę menopauza kolagen preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra produkty na paradontozę kolagen dla seniorów ładna cera redukcja zmarszczek ranking kolagen produkty dla seniorów wzmocnienie bioder sport dla aktywnych ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów dziąsła sport dla aktywnych ładne włosy wartościowy kolagen produkty na dziąsła zmarszczki ładna cera produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało piękne ciało młody wygląd
piękna cera najlepszy kolagen zmarszczki produkty na paradontozę produkty dla seniorów ładna cera wartościowy kolagen wzmocnienie bioder produkty dla sportowców kolagen dla seniorów łagodzenie zmarszczek zmarszczki ładna cera ranking kolagen preparaty na ładne ciało ładna cera ładne włosy ranking kolagen produkty dla sportowców paradontoza kolagen na dekolt cellulit problem z cellulitem produkty na paznokcie dziąsła cellulit piękne paznokcie przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder piękne paznokcie piękne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi produkty na odporność ładne włosy młody wygląd preparaty na ładne ciało kolagen na piersi cellulit kolagen na piersi łagodzenie zmarszczek problem z cellulitem kolagen dla seniorów
design by anauk group ® © 2000 & 2019