anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

MUCODYNE
Substancje czynne leku:Carbocysteine

Forma leku:kapsułki 375 mg; syrop 2,5%; 5%

Inne leki związane ze schorzeniamiOskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - carbocysteine
Sposób działaniaMucodyne rozrzedza gęstą wydzielinę z górnych dróg oddechowych, która powstaje w stanach zapalnych. Ułatwia wykrztuszanie wydzieliny oraz zmniejsza uczucie duszności.

Zastosowanie Przewlekłe zapalenie oskrzeli - bronchit. Przewlekłe zapalne stany płuc; w astmie. Nieżyty nosa i zapalenie zatok.

OstrzeżeniePacjenci cierpiący na katar sienny, wrzód żołądka lub dwunastnicy powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Mucodyną. Leku nie wolno podawać w uczuleniu na carbocysteinę. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Mucodyne stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane> 1/100
- Mdłości, biegunka.

1/1000
- Bóle brzucha.

<1/1000
- Reakcje alergiczne - wysypka oraz obrzęk ciała.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli początkowo 1 tabletka 3 razy dziennie, następnie 1 tabletka 4 razy dziennie. W chorobach ostrych leczenie trwa na ogół 8-10 dni; w chorobach przelekłych do 3 tygodni. Dawkę dla dzieci przepisuje lekarz pediatra.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniakapsułki 375 mg a 30 szt; syrop 2,5% a 200 ml; syrop 5% a 200 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty dla seniorów produkty na dziąsła cera cellulit kolagen na dekolt powiększanie piersi menopauza redukcja zmarszczek kolagen na stawy powiększanie piersi dziąsła zmarszczki powiększanie piersi kolagen na piersi problem z cellulitem kolagen łagodzenie zmarszczek redukcja zmarszczek paradontoza zmarszczki problemy z dziąsłami wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami powiększanie piersi piękna cera preparaty na naczynka krwionośne cera jędrne piersi produkty na paznokcie jędrna skóra wartościowy kolagen produkty na paradontozę sport dla aktywnych kolagen na piersi jędrne piersi paradontoza wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało kolagen dla seniorów produkty na paradontozę jędrne piersi kolagen na stawy problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek
produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów wartościowy kolagen paradontoza produkty na dziąsła cellulit preparaty na ładne ciało cellulit kolagen dla seniorów kolagen produkty na piersi produkty dla seniorów produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne cera wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy wzmocnienie bioder ładna cera piękne paznokcie dziąsła menopauza piękna cera ładna cera łagodzenie zmarszczek jędrna skóra kolagen sport dla aktywnych kolagen na cerę cellulit preparaty na naczynka krwionośne kolagen ranking kolagen produkty na dziąsła wartościowy kolagen cera kolagen preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek ładna cera produkty na włosy menopauza wartościowy kolagen produkty na dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2019