anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

AMPICILLIN
Forma leku:kapsułki 250 mg; kapsułki 500 mg.

Zawartośćsubstancja czynna - ampicillin trihydrate.
Sposób działaniaAmpicylina należy do antybiotyków z grupy penicylin o szerokim spektrum działania, oznacza to, że jest ona skuteczna w zwalczaniu wielu szczepów bakterii. Ampicylina uniemożliwia bakteriom budowanie ścian komórkowych i przez to powoduje ich rozpad.

ZastosowanieLeczenie infekcji dróg oddechowych oraz dróg moczowych, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia dróg żółciowych, zakażenia po zabiegach chirurgicznych, zapalenia otrzewnej.

OstrzeżenieLeku nie należy stosować u pacjentów z alergią na penicylinę. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ampicylinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów łącznie z antybiotykiem.

Działania niepożądane1/100- Rozwolnienie, biegunka.
1/1000- <1/1000- Wysypka, zmiany w obrazie krwi.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji i jej nasilenia oraz wagi ciała i wieku pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Już po paru dawkach następuje wyraęna poprawa zdrowia. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować nawrót choroby.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne, jeśli lek stosuje się w dawkach terapeutycznych.

Opakowaniakapsułki 250 mg a 16 szt.; kapsułki 500 mg a 16 szt. (Krka); kapsułki 250 mg a 16 szt.(Medexport); kapsułki 500 mg a 16 szt.(Norton); kapsułki 250 mg a 16 szt.(Pharmachim).linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
dziąsła preparaty na ładne ciało produkty na paradontozę produkty na dziąsła przeciw zmarszczkom menopauza kolagen produkty na paznokcie produkty dla seniorów kolagen problemy z dziąsłami redukcja zmarszczek problemy z dziąsłami łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy przeciw zmarszczkom powiększanie piersi kolagen na cerę dziąsła kolagen na dekolt menopauza produkty na paradontozę bóle stawów na odporność kolagen na stawy produkty dla seniorów wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder kolagen kolagen na dekolt powiększanie piersi cellulit piękne paznokcie piękne paznokcie bóle stawów redukcja zmarszczek ładne włosy problem z cellulitem produkty na piersi kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd
kolagen na dekolt zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne menopauza produkty na dziąsła produkty na włosy menopauza jędrna skóra ranking kolagen produkty na dziąsła menopauza produkty na dziąsła dziąsła preparaty na ładne ciało kolagen na piersi ładna cera kolagen dla seniorów ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen wzmocnienie bioder cera problemy z dziąsłami kolagen na stawy wartościowy kolagen produkty na dziąsła piękne paznokcie paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów menopauza kolagen na cerę produkty dla seniorów przeciw zmarszczkom piękne paznokcie kolagen jędrne piersi młody wygląd cera bóle stawów produkty na włosy kolagen na stawy dziąsła piękne paznokcie kolagen na stawy
design by anauk group ® © 2000 & 2019