anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

NETROMYCIN
Substancje czynne leku:Netilmicin sulfate

Forma leku:iniekcje 100 mg/ml; iniekcje 25 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartość substancja czynna - netilmicin sulfate.
Sposób działaniaNetromycin jest antybiotykiem skutecznym wobec wielu szczepów bakteryjnych. Preparat należy do grupy aminoglykozydów. Antybiotyk hamuje syntezę protein w komórce bakterii i dzięki temu unicestwia je. Netromycin nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego podawany jest dożylnie lub domięśniowo.

Zastosowanie Poważne zagrażające życiu infekcje bakteriami wrażliwymi na Netromycin (posocznica, zapalenie wsierdzia).

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na aminoglykozydy. Lek stosuje się noworodkom jedynie w infekcjach zagrażających życiu. Jednoczesne podawanie antybiotyków z grupy cefalosporyn może wywołać poważne uszkodzenie nerek.

Działania niepożądane>1/100- Wysypka, świąd. Białko w moczu, wzrost kwasu moczowego w moczu. Zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Pogorszenie się słuchu.
1/1000- Zmiany obrazu krwi. Pokrzywka. Zmiany w pracy wątroby.
<1/1000- Bóle głowy. Anemia. Obniżenie ciśnienia krwi. Uszkodzenie nerek.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Przed ustaleniem dawki należy zbadać koncentrację leku w osoczu. Leczenie trwa na ogół 7-14 dni. W czasie leczenia pacjent powinien spożywać dużo płynów.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraęna poprawa stanu chorego. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej kuracji grozi bowiem nawrotem infekcji.

Ciąża i karmienieRyzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać Netromycyny podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 100 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml (Instytut Biotechnologii i Antybiotyków, Polska); iniekcje 25 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml; iniekcje 100 mg/ml a 1 fiolka po 2 ml (Schering-Plough).linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na paznokcie cera produkty na paradontozę cera wartościowy kolagen menopauza produkty na dziąsła kolagen na dekolt menopauza produkty na piersi sport dla aktywnych problem z cellulitem produkty na włosy cera młody wygląd na odporność wzmocnienie bioder kolagen na cerę ładna cera piękna cera zmarszczki jędrne piersi piękna cera redukcja zmarszczek ranking kolagen menopauza powiększanie piersi kolagen dla seniorów młody wygląd łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi najlepszy kolagen problem z cellulitem zmarszczki łagodzenie zmarszczek redukcja zmarszczek cellulit jędrne piersi ładna cera produkty na włosy menopauza jędrne piersi kolagen na dekolt ładna cera
produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek piękna cera piękne ciało produkty na dziąsła kolagen na stawy produkty dla sportowców kolagen na piersi produkty na paradontozę produkty dla sportowców bóle stawów kolagen na stawy redukcja zmarszczek wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy problemy z dziąsłami produkty dla sportowców najlepszy kolagen ładne włosy cellulit jędrna skóra kolagen na piersi produkty na dziąsła ładne włosy produkty na dziąsła jędrna skóra problem z cellulitem piękne ciało cellulit paradontoza piękne paznokcie przeciw zmarszczkom produkty na paznokcie wartościowy kolagen paradontoza kolagen na stawy zmarszczki menopauza wzmocnienie bioder ranking kolagen sport dla aktywnych kolagen na dekolt bóle stawów
design by anauk group ® © 2000 & 2019