anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

NITRENDYPINA
Substancje czynne leku:Nitrendypine

Forma leku:tabletki 10 mg; tabletki 20 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiNadciśnienie tętnicze krwi

Zawartość substancja czynna - nitrendipine.
Sposób działaniaNitrendypina jest lekiem należącym do grupy antagonistów wapnia. Hamuje przepływ jonów wapniowych do komórek w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych, co powoduje ich rozkurcz. Dzięki temu obniża się ciśnienie krwi. Lek działa w podobny sposób choć nieco słabiej na mięsień sercowy. Nitrendypina powoduje zmniejszenie częstotliwości napadów choroby wieńcowej, a także zwiększa tolerancję na wysiłek fizyczny.

Zastosowanie Nadciśnienie tętnicze.

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować w uczuleniu na Nitrendypinę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Nitrendypinę podaje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat nasila działanie leków obniżających ciśnienie krwi oraz glikozydów nasercowych. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że Nitrendypina może powodować bóle głowy i zaczerwienienie twarzy, uczucie gorąca, obrzęk kończyn. Przyspieszenie akcji serca. Bóle w klatce piersiowej. Zawroty głowy. Reakcje alergiczne i wymioty. Zwiększone wydalanie moczu. Zmęczenie. Nagły spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na pionową. Zmiany w pracy wątroby.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 20 mg 1 raz dziennie. Pacjenci cierpiący na niewydolność wątroby lub nerek rozpoczynają leczenie od 5 mg dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 10 mg a 30 szt., a 50 szt.; tabletki 20 mg a 30 szt., a 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ładne włosy ranking kolagen ładna cera redukcja zmarszczek piękne ciało problemy z dziąsłami cellulit produkty dla sportowców przeciw zmarszczkom wartościowy kolagen produkty na paradontozę piękna cera produkty na włosy kolagen na piersi piękne ciało kolagen na dekolt cellulit produkty na włosy paradontoza sport dla aktywnych kolagen dla seniorów łagodzenie zmarszczek kolagen na piersi najlepszy kolagen menopauza kolagen produkty dla sportowców problemy z dziąsłami preparaty na naczynka krwionośne menopauza paradontoza powiększanie piersi ładna cera cera przeciw zmarszczkom preparaty na ładne ciało menopauza piękne paznokcie kolagen na piersi najlepszy kolagen produkty na paradontozę piękne paznokcie produkty na odporność piękne paznokcie
produkty na paradontozę wzmocnienie bioder jędrne piersi kolagen produkty na piersi ranking kolagen piękne ciało redukcja zmarszczek kolagen na cerę kolagen cera łagodzenie zmarszczek piękne ciało łagodzenie zmarszczek zmarszczki ładne włosy zmarszczki jędrna skóra przeciw zmarszczkom kolagen na cerę produkty na paradontozę młody wygląd piękne ciało wartościowy kolagen redukcja zmarszczek piękna cera produkty na dziąsła najlepszy kolagen problemy z dziąsłami kolagen paradontoza kolagen na dekolt jędrna skóra powiększanie piersi redukcja zmarszczek sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit problem z cellulitem młody wygląd preparaty na ładne ciało kolagen na stawy piękna cera kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019