anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

NITRO-MACK
Substancje czynne leku:Glyceryl trinitrate - patrz rownież nitroglicerinum

Forma leku:iniekcje dożylne 1 mg/ml

Inne leki związane ze schorzeniamiWieńcowa choroba

Zawartość substancja czynna - glycerol trinitrate
Sposób działaniaNITRO-MACK silnie rozszerza naczynia krwionośne, głównie naczynia żylne. Rozszerzenie naczyń krwionośnych zmniejsza dopływ krwi do serca, co redukuje w znacznym stopniu zapotrzebowanie serca na tlen. Ponadto NITRO-MACK wpływa rozszerzająco bezpośrednio na naczynia wieńcowe serca, co polepsza jego dokrwienie i dotlenienie, w wyniku czego ból związany z niedotlenieniem ulega złagodzeniu lub uśmierzeniu. Preparat zaczyna działać niemal natychmiast po podaniu, lecz jego działanie trwa stosunkowo krótko około 15-30 minut po przerwaniu wlewu. W razie podawania preparatu we wlewie rozwija się po paru godzinach tolerancja na lek (organizm słabiej reaguje na nitroglicerynę) i dawkę należy wtedy zwiększyć.

ZastosowanieNiedotlenienie mięśnia sercowego. Niewydolność serca, szczególnie lewej komory. Lek stosuje się również w czasie zabiegów chirurgicznych w celu regulowania ciśnienia krwi.

OstrzeżenieLeku nie wolno podawać w zapaleniu osierdzia lub w ostrym zawale serca. NITRO-MACK nie wolno podawać pacjentom uczulonym na azotyny lub azotany. Preparatu nie wolno podawać osobom cierpiącym na jaskrę lub podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Pacjenci cierpiący na niedoczynność tarczycy, zwężenie aorty, wady zastawek lub anemię powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Podawaniu leku we wlewie powinna towarzyszyć stała kontrola akcji serca oraz ciśnienia krwi.

Działania niepożądane>1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Przyspieszenie akcji serca, obniżenie ciśnienia krwi.

1/1000
- Niepokój.
- Mdłości.

<1/1000
- Omdlenia.
- Methemoglobinemia - zmiana dwuwartościowego żelaza w krwinkach czerwonych na trójwartościowe, które nie jest zdolne zaopatrywać komórki w tlen.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Reakcja na lek jest bardzo indywidualna. Zastrzyki lub wlewy wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje dożylne 1 mg/ml a 10 ampułek po 5 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
menopauza produkty dla sportowców sport dla aktywnych preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen ładna cera produkty na piersi kolagen na dekolt kolagen na stawy produkty na paradontozę produkty dla seniorów dziąsła jędrne piersi kolagen na dekolt ładne włosy produkty na paradontozę cellulit zmarszczki problemy z dziąsłami produkty na piersi produkty na piersi produkty dla sportowców kolagen na piersi piękna cera cera piękna cera produkty na paradontozę kolagen dla seniorów kolagen na dekolt bóle stawów młody wygląd dziąsła zmarszczki problemy z dziąsłami sport dla aktywnych kolagen na dekolt produkty dla seniorów piękna cera produkty dla sportowców na odporność preparaty na naczynka krwionośne ładne włosy zmarszczki paradontoza
młody wygląd łagodzenie zmarszczek piękna cera piękne paznokcie paradontoza preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało zmarszczki zmarszczki ładna cera zmarszczki bóle stawów przeciw zmarszczkom paradontoza powiększanie piersi ładna cera produkty na piersi bóle stawów produkty na włosy powiększanie piersi produkty na dziąsła kolagen na stawy produkty dla seniorów produkty na paznokcie problemy z dziąsłami cellulit cellulit cellulit produkty na piersi cellulit produkty dla seniorów ładna cera kolagen na piersi zmarszczki problem z cellulitem produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek kolagen piękne paznokcie produkty na włosy produkty dla sportowców
design by anauk group ® © 2000 & 2019