anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

NITROCARD
Substancje czynne leku:Glyceryl trinitrate - patrz rownież nitroglicerinum

Forma leku:maść 2%

Inne leki związane ze schorzeniamiB黵gera choroba Chromanie przestankowe Wieńcowa choroba

Zawartość substancja czynna - glycerol trinitrate
Sposób działaniaNitrocard silnie rozszerza naczynia krwionośne, głównie naczynia żylne. Rozszerzenie naczyń krwionośnych zmniejsza dopływ krwi do serca, co redukuje w znacznym stopniu zapotrzebowanie serca na tlen. Ponadto Nitrocard wpływa rozszerzająco bezpośrednio na naczynia wieńcowe serca, co polepsza jego dokrwienie i dotlenienie, w wyniku czego ból związany z niedotlenieniem ulega złagodzeniu lub uśmierzeniu. Maść wchłania się szybko przez skórę i zaczyna działać już po 10 minutach a jej efekt utrzymuje się przez 3-6 godzin.

Zastosowanie Niedotlenienie mięśnia sercowego. Niewydolność serca, szczególnie lewej komory. Zaburzenia krążenia obwodowego, chromanie przestankowe, choroba Buergera (zakrzepy tętnicze na tle miażdżycowym, szczególnie w kończynach dolnych poniżej kolan), odmrożenia.

OstrzeżenieLeku nie wolno podawać w zapaleniu osierdzia lub w ostrym zawale serca. NITROCARD nie wolno podawać pacjentom uczulonym na azotyny lub azotany. Preparatu nie wolno podawać osobom cierpiącym na jaskrę lub podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Pacjenci cierpiący na niedoczynność tarczycy, zwężenie aorty, wady zastawek lub anemię powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Podawaniu leku we wlewie powinna towarzyszyć stała kontrola akcji serca oraz ciśnienia krwi.

Działania niepożądane >1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Przyspieszenie akcji serca, obniżenie ciśnienia krwi.

1/1000
- Niepokój.
- Mdłości.

<1/1000
- Omdlenia.
- Methemoglobinemia - zmiana dwuwartościowego żelaza w krwinkach czerwonych na trójwartościowe, które nie jest zdolne zaopatrywać komórki w tlen.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. W chorobie wieńcowej 1-2 razy dziennie 1 g maści wcierać w skórę klatki piersiowej. Zaburzenia krążenia obwodowego - niewielką ilość maści wcierać w miejsca objęte zmianami. Zabieg można powtarzać co 6 godzin.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniamaść 2%.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na paznokcie paradontoza produkty na piersi wzmocnienie bioder kolagen kolagen na piersi produkty dla senior贸w 艂adna cera menopauza najlepszy kolagen kolagen dla senior贸w kolagen na stawy kolagen dla senior贸w paradontoza kolagen na cer臋 najlepszy kolagen produkty na dzi膮s艂a ranking kolagen 艂adna cera kolagen produkty na odporno艣膰 produkty na w艂osy pi臋kne cia艂o pi臋kne paznokcie cera wzmocnienie dzi膮se艂 i z臋b贸w kolagen na stawy pi臋kna cera wzmocnienie bioder kolagen na cer臋 kolagen na cer臋 kolagen na piersi kolagen b贸le staw贸w zmarszczki pi臋kne cia艂o cera j臋drne piersi kolagen na stawy ranking kolagen kolagen na piersi j臋drna sk贸ra kolagen na piersi cellulit
cera produkty na piersi kolagen na stawy problemy z dzi膮s艂ami preparaty na 艂adne cia艂o 艂agodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwiono艣ne warto艣ciowy kolagen najlepszy kolagen sport dla aktywnych produkty dla senior贸w j臋drne piersi produkty na paznokcie sport dla aktywnych paradontoza ranking kolagen kolagen na cer臋 preparaty na naczynka krwiono艣ne paradontoza b贸le staw贸w powi臋kszanie piersi warto艣ciowy kolagen b贸le staw贸w b贸le staw贸w paradontoza pi臋kne cia艂o kolagen cellulit problem z cellulitem b贸le staw贸w sport dla aktywnych powi臋kszanie piersi pi臋kne paznokcie wzmocnienie bioder problem z cellulitem wzmocnienie dzi膮se艂 i z臋b贸w pi臋kna cera cera 艂agodzenie zmarszczek pi臋kna cera menopauza sport dla aktywnych problemy z dzi膮s艂ami produkty dla sportowc贸w
design by anauk group ® © 2000 & 2019