anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

OFTAN-OBUCAIN
Substancje czynne leku:Oxybuprocaine

Forma leku:krople do oczu 0,4%

Zawartość substancja czynna - oxybuprocaine
Sposób działaniaOftan-Obucain jest preparatem o działaniu znieczulającym. Znieczulenie następuje po upływie około 20 minut i utrzymuje się przez 10 minut. Czułość rogówki powraca do normy po upływie 1 godziny od zastosowania preparatu.

Zastosowanie Miejscowe znieczulenie oka w celach diagnostycznych oraz przy zabiegach na oku. Ostre podrażnienie oczu spowodowane promieniami ultrafioletowymi lub lampą łukową w czasie spawania.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno stosować w połączeniu z pochodnymi kwasu paraaminobenzoesowego. Oxybuprocain zmniejsza działanie preparatów sulfonamidowych. Zamiar stosowania innych leków w trakcie stosowania preparatu Oftan-Obucain należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane>1/100
- Podrażnienie spojówek oraz reakcje alergiczne.

<1/1000
- Istnieje możliwość działań ogólnoustrojowych, jeśli lek zostanie wchłonięty do obiegu krwi.
- Występują wtedy zawroty głowy, widzenie przez mgłę.
- Obniżenie ciśnienia krwi i zwolnienie akcji serca oraz drżenie rąk.
- W razie długotrwałego stosowania kropli może nastąpić uszkodzenie rogówki.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania kropli podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

PrzechowywanieOftan-Obucain zachowuje ważność przez 1 miesiąc po otwarciu opakowania. Preparat można przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i przed dostępem powietrza.

Opakowaniakrople do oczu 0,4% a 10 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
jędrna skóra piękne paznokcie produkty na dziąsła produkty dla seniorów menopauza wzmocnienie bioder produkty na odporność ranking kolagen kolagen menopauza problemy z dziąsłami zmarszczki zmarszczki łagodzenie zmarszczek przeciw zmarszczkom produkty na włosy problemy z dziąsłami kolagen na dekolt piękne ciało kolagen na stawy preparaty na ładne ciało kolagen na piersi przeciw zmarszczkom produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek kolagen preparaty na ładne ciało kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów piękna cera piękna cera produkty na paradontozę sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na dekolt ranking kolagen redukcja zmarszczek produkty na piersi piękna cera problem z cellulitem
przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę produkty na włosy ranking kolagen wartościowy kolagen cera zmarszczki produkty dla seniorów powiększanie piersi piękne ciało produkty dla seniorów produkty na dziąsła menopauza młody wygląd problem z cellulitem wzmocnienie bioder paradontoza cera produkty na piersi jędrne piersi paradontoza preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców jędrna skóra jędrna skóra najlepszy kolagen preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen piękna cera przeciw zmarszczkom preparaty na ładne ciało bóle stawów kolagen produkty na dziąsła ładne włosy produkty na paznokcie sport dla aktywnych produkty na piersi paradontoza kolagen na stawy łagodzenie zmarszczek
design by anauk group ® © 2000 & 2019