anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

OFTAN-TIMOLOL
Substancje czynne leku:Timolol maleate

Forma leku:krople do oczu 0,25%; krople do oczu 0,5%

Inne leki związane ze schorzeniamiJaskra

Zawartość substancja czynna - timolol maleate
Sposób działaniaOftan-Timolol obniża ciśnienie śródgałkowe w oku, dzięki zmniejszeniu wydzielania cieczy wodnistej oka. Preparat nie oddziałuje prawie wcale na ostrość wzroku lub wielkość źrenic. Efekt działania leku następuje po 20 minutach od chwili zakropienia. Obniżenie ciśnienia śródgałkowego jest największe w ciągu 2 pierwszych godzin od zastosowania leku i utrzymuje się około 1 doby. Stabilne ciśnienie w oku następuje po 4 tygodniach kuracji. Czasem jednak, zwłaszcza w czasie długotrwałej kuracji lek przestaje być skuteczny. Może to zależeć od zwiększonej tolerancji na lek lub od nasilenia choroby.

Zastosowanie Przewlekła jaskra - zwiększone ciśnienie śródgałkowe z otwartym kątem przesączania.

Ostrzeżenie Leku nie mogą stosować pacjenci chorzy na astmę lub inne choroby utrudniające oddychanie, pacjenci o bardzo zwolnionej akcji serca, z niedomogą lub blokiem serca lub osoby uczulone na lek. Osoby cierpiące na trudno kontrolowaną cukrzycę powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Preparat może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
W trakcie leczenia należy przeprowadzać regularnie pomiary ciśnienia śródgałkowego w oku.
Leku nie zaleca się dzieciom, ponieważ brak doświadczeń ze stosowania preparatu w tej grupie wiekowej.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Oftan-Timolol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji kroplami należy omówić z lekarzem.
Preparat może zabarwiać miękkie soczewki kontaktowe na brązowo ze względu na zawartość środka konserwującego.

Działania niepożądane1/100
- Podrażnienie oczu oraz zaburzenia wzroku w postaci widzenia przez mgłę.

1/1000- <1/1000
- Zakropiony preparat może w małych ilościach zostać przyjęty przez ustrój i spowodować ból głowy, przygnębienie, poczucie zmęczenia, zawroty głowy oraz omdlenie.
- Zwolnienie pulsu, przyspieszone bicie serca, pogorszone dotlenienie mózgu, a także reakcje alergiczne w postaci skurczu oskrzeli, wysypki, stanów zapalnych spojówek.
- Widzenie podwójne, zmniejszenie czucia w rogówce, zaburzenia akomodacji oka.
- W razie wystąpienia tych reakcji należy skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz okulista dostosowując ją do potrzeb pacjenta.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

TrwałośćLek jest ważny 1 miesiąc od momentu otwarcia opakowania.

Opakowaniakrople do oczu 0,25% a 5 ml; krople do oczu 0,5% a 5 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na dekolt najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek najlepszy kolagen kolagen piękna cera cellulit przeciw zmarszczkom bóle stawów bóle stawów problem z cellulitem piękne ciało produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera problemy z dziąsłami produkty na dziąsła kolagen dla seniorów problem z cellulitem paradontoza produkty na dziąsła piękne ciało kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na dziąsła ranking kolagen produkty na włosy kolagen dla seniorów produkty dla sportowców preparaty na naczynka krwionośne jędrna skóra piękne ciało problem z cellulitem produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek wzmocnienie bioder kolagen produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla seniorów redukcja zmarszczek
problem z cellulitem kolagen na stawy paradontoza sport dla aktywnych problem z cellulitem ładna cera kolagen na piersi młody wygląd produkty na paradontozę kolagen na dekolt produkty dla sportowców kolagen na cerę kolagen dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy kolagen dla seniorów kolagen na piersi przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek piękna cera przeciw zmarszczkom kolagen dla seniorów produkty dla sportowców wartościowy kolagen produkty na paradontozę jędrna skóra najlepszy kolagen kolagen na piersi produkty na piersi produkty na paradontozę na odporność wartościowy kolagen piękna cera cera redukcja zmarszczek cera piękna cera redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom produkty na włosy preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019