anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

OMNADREN 250
Nazwa międzynarodowa:Testosterone
Substancje czynne leku:Testosteron

ATC:G03BA

Forma leku:iniekcje

Inne leki związane ze schorzeniamiImpotencja Klimakterium Nowotwory

Zawartość substancja czynna - testosterone

1 ampułka zawiera 250 mg testosteronu, w tym: 60 mg fenylopropionianu testosteronu, 30 mg propionianu testosteronu, 60 mg izoheksanu testosteronu, 100 mg dekanianu testosteronu.
Sposób działaniaOmnadren 250 jest preparatem zawierającym męski hormon płciowy testosteron, który jest syntetyzowany w komórkach jąder a także w niewielkim stopniu w korze nadnerczy i w minimalnym stopniu w jajnikach u kobiet. Średnio wydzielanie testosteronu u mężczyzn wynosi 4-14 mg na dobę; u kobiet 0,5 mg. Wytwarzanie testosteronu jest zależne od funkcji przysadki mózgowej. Testosteron jest hormonem o działaniu maskulinizującym. Powoduje rozwój drugo- i trzeciorzędnych cech płciowych, owłosienie ciała, mutację głosu, rozwój prącia i gruczołu krokowego. Testosteron wpływa na wydzielanie spermy i dojrzewanie plemników. Preparat wywiera silny wpływ na przemianę białkową. Zwiększa aktywność fizyczną i psychiczną oraz znosi uczucie zmęczenia. Działanie jednego zastrzyku Omnadrenu 250 utrzymuje się 4-5 tygodni.


Omnadren jest mieszaniną estrów testosteronu o działaniu androgennym w roztworze olejowym. Lek wykazuje działanie przedłużone do 3-4 tyg.

Zastosowanie U mężczyzn- niedostateczna czynność hormonalna przysadki mózgowej- niedobór androgenów, niedorozwój narządów płciowych, impotencja, okres przekwitania u mężczyzn. U kobiet- nadmierne wydzielanie estrogenów, endometrioza (przerost błony śluzowej macicy, zaburzenia okresu przekwitania - preparat stosuje się łącznie z estrogenami; późne stadium nowotworu gruczołu sutkowego. Nowotwór macicy.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w nowotworze gruczołu krokowego oraz w uczuleniu na preparat. Preparat należy podawać ostrożnie mężczyznom w podeszłym wieku, osobom z podwyższonym stężeniem cholesterolu we krwi, w cukrzycy, w niewydolności serca. Leku nie należy stosować u chłopców otyłych przed okresem pokwitania. W czasie długotrwałego leczenia mężczyzn należy dokonywać regularnych kontroli gruczołu krokowego.

Działania niepożądane>1/100
- Zatrzymanie soli i wody w organizmie.
- Zahamowanie wydzielania spermy.
- Powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn.
- Maskulinizacja kobiet w postaci zmiany barwy głosu, owłosienia ciała, zaburzeń w menstruacji, trądzika.

1/100
- Nadmierne stężenie wapnia we krwi u kobiet z przerzutami nowotworu sutka.
- W razie wystąpienia tego objawu należy terapię natychmiast przerwać.

<1/1000
- Żółtaczka.
- Nowotwór wątroby.
- Bezsenność.
- Zmniejszenie liczby białych ciałek krwi.


Odczyny alergiczne na lek. Poprzez hamowanie czynności przysadki i wytwarzania gonadotropin u mężczyzn może dochodzić do zahamowania spermatogenezy, zaniku jąder, zmian zwyrodnieniowych w kanalikach nasiennych, niepłodności, ginekomastii, długotrwałego, bolesnego wzwodu (priapizm); u kobiet może powodować wirylizację, zaburzenia miesiączkowania, zahamowanie owulacji. Ze strony skóry: trądzik, łysienie typu męskiego, nadmierne owłosienie. Obrzęki na skutek retencji sodu, chlorków i wody, hiperkalcemia, u osób z chorobami serca i naczyń niewydolność serca. Uszkodzenie wątroby, żółtaczka zastoinowa, plamica wątrobowa, nowotwory wątroby, zaburzenia krzepnięcia, nudności, bóle głowy, lęki, zmiany popędu płciowego, przyspieszenie rozwoju nowotworów gruczołu krokowego, u osób w wieku młodzieńczym przedwczesne dojrzewanie i zarośnięcie chrząstek nasadowych kości, co prowadzi do zahamowania wzrostu kości długich.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj preparat podaje się raz na 4 tygodnie głęboko domięśniowo. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.


W zależności od wskazania, co 3-4 tyg. 1 amp. głęboko domięśniowo.

WskazaniaHypogonadyzm męski; objawy przekwitania i impotencja męska niedoborowa, hormonalna oraz niektóre postacie zaburzeń spermatogenezy; zespoły pokastracyjne i eunuchoidalne; późne dojrzewanie chłopców; leczenie raka sutka i jego przerzutów oraz raka endometrium u kobiet.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki preparatu. Rak sutka, rak i przerost gruczołu krokowego u mężczyzn. Okres ciąży i karmienia. Chłopcy do 15 rż. Należy unikać podawania w zespole nerczycowym.

InterakcjeNasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, co sprawia, że konieczne jest monitorowanie parametrów krzepnięcia. Barbiturany, fenylbutazon, fenytoina, ryfampicyna osłabiają działanie testosteronu. W cukrzycy typu 1 testosteron może zmniejszać stężenie glukozy i zapotrzebowanie na insulinę. Testosteron zwiększa stężenie oksyfenbutazonu. Łączne stosowanie z ACTH lub kortykosteroidami zwiększa ryzyko powstawania obrzęków.

UwagiOstrożnie w niewydolności wieńcowej, hiperkalcemii i hiperkalciurii, niewydolności nerek i wątroby, padaczce, u chorych z migreną oraz z nadciśnieniem tętniczym.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.


Kategoria X. Jeśli konieczne jest stosowanie leku w okresie laktacji, należy zaprzestać karmienia piersią.

Opakowaniainiekcje a 1 ampułka po 1 ml; a 5 ampułek po 1 ml.

5 ampułek 1 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ładne włosy wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów kolagen na stawy cellulit bóle stawów produkty dla seniorów zmarszczki kolagen na cerę powiększanie piersi kolagen dla seniorów piękne ciało cera produkty na włosy piękne ciało kolagen na dekolt problemy z dziąsłami łagodzenie zmarszczek kolagen wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów dziąsła ranking kolagen zmarszczki problem z cellulitem produkty na włosy piękna cera najlepszy kolagen piękna cera redukcja zmarszczek wartościowy kolagen preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów łagodzenie zmarszczek produkty na piersi produkty na piersi kolagen na stawy kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder dziąsła
problem z cellulitem zmarszczki wartościowy kolagen kolagen na dekolt bóle stawów jędrne piersi zmarszczki produkty dla seniorów ładne włosy produkty na paradontozę bóle stawów kolagen na stawy ładne włosy produkty na paradontozę kolagen redukcja zmarszczek kolagen na stawy produkty na piersi preparaty na naczynka krwionośne produkty na piersi ładna cera produkty na dziąsła produkty dla seniorów produkty dla sportowców piękne ciało kolagen na piersi produkty na piersi produkty dla seniorów problem z cellulitem jędrna skóra powiększanie piersi kolagen na dekolt paradontoza produkty dla sportowców kolagen sport dla aktywnych jędrna skóra paradontoza dziąsła produkty dla seniorów sport dla aktywnych kolagen na dekolt produkty na piersi produkty na dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2019