anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

OPACORDEN
Substancje czynne leku:Amiodarone hydrochloride

Forma leku:tabletki powlekane 200 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiArytmia serca

Zawartość substancja czynna - amiodarone hydrochloride
Sposób działaniaOpacorden zmniejsza częstotliwość impulsów elektrycznych w mięśniu sercowym i w ten sposób przeciwdziała nieregularnej pracy serca - arytmiom. Osiągnięcie zadowalającego efektu zależy od dawki oraz długości kuracji. W leczeniu tabletkami zadowalający rezultat następuje po paru tygodniach. Po długotrwałej kuracji efekt leku utrzymuje się około kilku tygodni, ponieważ Opacorden zostaje magazynowany w różnych tkankach ciała.

Zastosowanie Opacorden stosuje się w leczeniu poważnych zaburzeń rytmu serca, gdy inne leki nie odniosły skutku lub nie są dobrze tolerowane przez chorego.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w zaburzeniach funkcji tarczycy. Opacorden jest przepisywany wyłącznie przez kardiologa. Jest bardzo istotne aby postępować ściśle według zaleceń lekarza.
Preparat wzmaga wrażliwość na światło słoneczne. Dlatego jest wskazane unikanie słońca lub stosowanie skutecznego kremu ochronnego w trakcie kuracji.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. W razie zamiaru stosowania innych leków w trakcie kuracji Opacordenem należy skonsultować się z lekarzem. W razie pojawienia się utrudnień w oddychaniu lub kaszlu należy niezwłocznie szukać porady kardiologa.
Nie wolno samowolnie bez porozumienia się z lekarzem przerywać kuracji.

Działania niepożądaneDziałania uboczne są w bardzo dużym stopniu uzależnione od czasu trwania kuracji oraz od wysokości dawki dziennej. Ponieważ lek wydala się bardzo powoli z organizmu, istnieje ryzyko długotrwałych działań ubocznych.

1/100
- Zmęczenie.
- Bóle i zawroty głowy.
- Bezsenność.
- Obniżenie wagi ciała.
- Trudności w koordynacji ruchów, drżenia.
- Koszmarne sny.
- Spadek wagi ciała, niepokój oraz przyspieszona akcja serca mogą zależeć od nadczynności tarczycy, zmęczenie natomiast od niedoczynności tarczycy.
- Mdłości, wymioty, zatwardzenie, smak metalu w ustach.
- Nadwrażliwość na światło słoneczne.
- Szare zabarwienie skóry, które zanika po zakończeniu kuracji.
- Zmiany w funkcji wątroby, zaburzenia wzroku, zmniejszona czynność gruczołów łzowych, co może utrudniać używanie szkieł kontaktowych.

1/1000
- Brak tchu, kaszel.
- Uszkodzenie tkanki płucnej- zwłóknienia.
- Zmiany neurologiczne- zmiana zmysłu dotyku, osłabienie mięśni.

<1/1000
- Zmiany obrazu krwi.
- Uszkodzenie wątroby, zapalenie jąder.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 200 mg 3 razy dziennie w pierwszym tygodniu leczenia, następnie 200 mg 2 razy dziennie w drugim tygodniu leczenia, a następnie po 200 mg dziennie. Tabletki należy zażywać przy okazji spożywania posiłków, aby zmniejszyć działania uboczne.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 200 mg a 60 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na cerę piękne ciało produkty dla sportowców problemy z dziąsłami kolagen na stawy zmarszczki powiększanie piersi redukcja zmarszczek produkty na piersi piękne paznokcie produkty na piersi produkty na piersi przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem produkty dla seniorów paradontoza produkty dla seniorów powiększanie piersi produkty na paznokcie redukcja zmarszczek problem z cellulitem ranking kolagen produkty na paradontozę dziąsła produkty dla sportowców produkty na piersi produkty na włosy ładna cera produkty na paradontozę piękna cera piękne paznokcie produkty na dziąsła produkty na włosy jędrne piersi łagodzenie zmarszczek paradontoza młody wygląd najlepszy kolagen cellulit dziąsła najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek produkty na paradontozę
piękne paznokcie przeciw zmarszczkom zmarszczki redukcja zmarszczek zmarszczki najlepszy kolagen piękna cera kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych produkty na piersi piękne paznokcie piękna cera paradontoza produkty na włosy jędrna skóra redukcja zmarszczek produkty dla seniorów piękna cera kolagen dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen dla seniorów preparaty na ładne ciało powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy produkty na dziąsła ładne włosy kolagen na stawy produkty na odporność kolagen dla seniorów redukcja zmarszczek produkty na dziąsła produkty na paradontozę produkty dla seniorów paradontoza powiększanie piersi ranking kolagen ranking kolagen redukcja zmarszczek kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019