anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ORIMETEN
Substancje czynne leku:Aminoglutethimide

Forma leku:tabletki 250 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiNowotwory

Zawartość substancja czynna - aminoglutethimide.
Sposób działaniaPowód nowotworu piersi u kobiet nie jest całkowicie wyjaśniony, jednak wiadomo, że wzrost niektórych form raka jest zależny od estrogenu (hormonu żeńskiego). Orimeten hamuje syntezę hormonów kory nadnerczy.

Zastosowanie Orimeten jest preparatem hormonalnym stosowanym w leczeniu różnych nowotworów, m.in. gruczołu krokowego, a szczególnie raka piersi u kobiet po klimakterium.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w alergii na aminoglutetimid. W czasie leczenia preparatem należy kontrolować ciśnienie krwi, obraz krwi - morfologię - a także pracę tarczycy. Aby przeciwdziałać zmniejszonemu przez lek wytwarzaniu kortyzonu należy pacjentowi w trakcie kuracji podawać małe dawki hydrokortyzonu.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Orimeten stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków jednocześnie z preparatem.

Działania niepożądane1/100- Na początku leczenia ospałość i zmęczenie. Objawy te są najczęściej zależne od wysokości dawki i przemijają w ciągu 6-8 tygodni. Mdłości, biegunka, trudności w koncentracji uwagi.
Jeśli te ostatnie objawy nie zanikną w ciągu 10 dni, należy skontaktować się z lekarzem. Skurcze mięśni w łydkach, wzrost wagi ciała oraz obrzmienie twarzy. Często pojawiają się zmiany w funkcji wątroby. Wysypka i świąd.
1/1000- <1/1000- Obserwowano pojedyncze wypadki chorób krwi. Orimeten zmniejsza czynność tarczycy, a także kory nadnerczy, co wyraża się między innymi zakłóceniem równowagi elektrolitycznej ustroju.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 1 tabletka 2-4 razy dziennie.
Aby uniknąć działań ubocznych kurację rozpoczyna się od mniejszej dawki stopniowo ją zwiększając. Jeśli tabletki zażywać podczas posiłków zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienieLeku nie podaje się kobietom w wieku rozrodczym.

Opakowaniatabletki 250 mg a 50 szt. a 100 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
menopauza jędrna skóra cellulit produkty na paznokcie ładna cera powiększanie piersi cera piękne paznokcie kolagen dla seniorów problem z cellulitem dziąsła bóle stawów menopauza cellulit produkty na paznokcie najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych cera produkty na paznokcie kolagen na cerę paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na dziąsła produkty dla sportowców piękne ciało przeciw zmarszczkom piękne paznokcie piękna cera piękna cera produkty dla sportowców piękna cera ładne włosy sport dla aktywnych piękna cera kolagen dziąsła piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki łagodzenie zmarszczek jędrne piersi
cera sport dla aktywnych kolagen na stawy cellulit dziąsła zmarszczki piękne ciało przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła kolagen na cerę kolagen na piersi jędrne piersi produkty dla sportowców wartościowy kolagen produkty dla sportowców kolagen na dekolt kolagen na piersi kolagen na cerę piękne ciało kolagen na dekolt preparaty na naczynka krwionośne produkty dla seniorów cellulit produkty na dziąsła piękne ciało produkty na paradontozę paradontoza produkty na odporność kolagen na stawy produkty dla sportowców cera menopauza ładna cera preparaty na naczynka krwionośne przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła kolagen kolagen na cerę dziąsła młody wygląd kolagen na stawy produkty dla seniorów cellulit produkty na paradontozę
design by anauk group ® © 2000 & 2019