anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ANDROCUR
Substancje czynne leku:Cyproterone acetate

Forma leku:tabletki 50 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiAntykoncepcja

Zawartość substancja czynna - cyproterone acetate.
Sposób działaniaAndrocur zawiera substancję przeciwdziałającą hormonom męskim - androgenom. Stosowanie Androcuru u kobiet powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego. Jeśli natomiast lek ten podaje się w połączeniu z hormonem żeńskim estrogenem osiąga się efekt leczniczy.

Zastosowanie Hamowanie zbyt wybujałego popędu seksualnego u mężczyzn. Zapobieganie nadmiernemu owłosieniu u miesiączkujących kobiet (hirsutyzm), przeciwdziałanie zbyt szybkiemu dojrzewaniu seksualnemu u dzieci.

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować u pacjentów z chorobami wątroby, pacjentów cierpiących na poważne chroniczne depresje psychiczne, zakrzepy krwi, pewien rodzaj anemii, w której czerwone ciałka krwi mają kształt półksiężyca (sickle-cell-anemi). Ponadto leku nie wolno stosować u kobiet, które w czasie ciąży chorowały na żółtaczkę a również w chorobach skóry objawiających się świądem oraz powstawaniem pęcherzy.
Androcur w leczeniu wspomaganym estrogenem ma efekt antykoncepcyjny. Efekt ten można osłabić, zażywając oddzielnie tabletki Androcuru i estrogenu . W razie ustania menstruacji należy niezwłocznie przeprowadzić test ciążowy. Pozytywny rezultat testu wyklucza kontynuowanie kuracji Androcurem. Jeśli leczenie osiągnęło pożądany rezultat, lekarz może zadecydować o zmniejszeniu dawki leku i wtedy należy zastosować wspomagające preparaty antykoncepcyjne. Kobiety będące na kuracji preparatem powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie nagłego pojawienia się migreny lub bardzo silnego bólu głowy, nagłych zaburzeń wzroku, oznaków zakrzepów (np. niezwykłych bólow i obrzęków kończyn, trudności w oddychaniu, napięcia i bólu w klatce piersiowej), świądu, żółtaczki, nagłego wzrostu ciśnienia krwi, podejrzenia o ciążę.
Androcuru nie należy stosować w okresie dojrzewania seksualnego u chłopców, jeśli lekarz nie postanowi inaczej.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol osłabia działanie preparatu. Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.

Działania niepożądane1/100- Zmęczenie, brak inicjatywy, wzrost wagi ciała. U kobiet stosujących Androcur łącznie z estrogenem mogą pojawić się takie same objawy jak w czasie zażywania środków antykoncepcyjnych, tj. mdłości i napięcie gruczołów sutkowych.
1/1000- Przejściowe powiększenie gruczołów piersiowych u chłopców i mężczyzn. Zmniejszenie popędu seksualnego u kobiet.
<1/1000- Zmniejszenie wagi ciała, niepokój, przygnębienie. W związku z leczeniem zmniejsza się wydzielanie spermy, a po kilku tygodniach stosowania preparatu następuje bezpłodność u mężczyzn, która ma charakter przejściowy i zanika po kilku miesiącach od ukończenia kuracji. Duże dawki Androcuru mogą wpłynąć na zmniejszenie czynności hormonu nadnercza u dzieci.

DawkowanieDawkę ustala lekarz specjalista ginekolog lub endokrynolog dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Wyznaczenie dawki odbywa się po wykonaniu badań laboratoryjnych.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Istnieje ryzyko, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 500 mg a 20 szt. a 30 szt. a 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
cera wzmocnienie dziąseł i zębów sport dla aktywnych produkty na włosy kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder dziąsła preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen produkty na włosy najlepszy kolagen piękna cera produkty dla seniorów ładne włosy problem z cellulitem wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki jędrna skóra produkty na odporność redukcja zmarszczek młody wygląd produkty na paradontozę ładne włosy ładne włosy zmarszczki problemy z dziąsłami wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało ładna cera wzmocnienie bioder najlepszy kolagen produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami produkty dla seniorów ładna cera piękna cera piękna cera zmarszczki produkty dla seniorów produkty na piersi
produkty na piersi produkty na dziąsła ładne włosy problem z cellulitem piękne paznokcie wartościowy kolagen wartościowy kolagen najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom młody wygląd problem z cellulitem produkty dla sportowców problem z cellulitem cellulit produkty na paradontozę kolagen na cerę piękne ciało jędrne piersi cera produkty dla seniorów problemy z dziąsłami kolagen na stawy produkty na włosy łagodzenie zmarszczek produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek ranking kolagen kolagen na dekolt piękne paznokcie piękna cera preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało dziąsła najlepszy kolagen ranking kolagen preparaty na ładne ciało dziąsła ranking kolagen cellulit młody wygląd cellulit redukcja zmarszczek produkty na piersi paradontoza
design by anauk group ® © 2000 & 2018