anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PABIALGIN
Substancje czynne leku:Allobarbital
Aminofenazon

Forma leku:czopki 220 mg + 30 mg; 440 mg + 60 mg; iniekcje 220 mg + 30 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiMigrena

Zawartość substancje czynne - aminophenazone + allobarbital
Sposób działaniaŚrodek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym. Zawarty w preparacie allobarbital działa uspokajająco i nasennie. Pabialgina zaczyna działać po około 10 min. Preparat działa dłużej niż kwas acetylosalicylowy, natomiast nie wywołuje skutku przeciwzapalnego. Lek należy do starszej generacji preparatów.

Zastosowanie Migrena. Bóle głowy. Bóle zębów. Stany po zabiegach chirurgicznych - lek wyłącznie objawowy. Pabialginy nie należy stosować regularnie.

Ostrzeżenie Pacjenci cierpiący na choroby krwi, alergię na aminofenazon lub barbituraty, niedoczynność wątroby nie powinni stosować preparatu.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że zawarty w leku aminofenazon może spowodować uszkodzenie szpiku kostnego. Zaburzenia przewodu pokarmowego - bóle brzucha, wymioty, biegunkę. Częste stosowanie leku może spowodować zapalenie nerek oraz ich uszkodzenie.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Doraęnie 1-2 czopków jednorazowo. W przewlekłych bólach 1 czopek 2-3 razy dziennie. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniaczopki 220 mg + 30 mg a 10 szt.; czopki 440 mg + 60 mg a 10 szt.; iniekcje 220 mg + 30 mg a 5 ampułek po 2 ml a 50 ampułek po 2 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na dziąsła cellulit jędrna skóra menopauza jędrne piersi piękna cera produkty na piersi produkty na paradontozę najlepszy kolagen młody wygląd dziąsła kolagen na dekolt jędrna skóra kolagen na stawy dziąsła cera redukcja zmarszczek kolagen na piersi dziąsła paradontoza ładna cera preparaty na ładne ciało ładne włosy ładne włosy młody wygląd paradontoza preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy cera preparaty na naczynka krwionośne powiększanie piersi ranking kolagen sport dla aktywnych cellulit kolagen na cerę na odporność preparaty na ładne ciało produkty na piersi piękne ciało dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla seniorów
wzmocnienie dziąseł i zębów jędrna skóra produkty na paznokcie kolagen dla seniorów kolagen łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów produkty na włosy dziąsła produkty na piersi kolagen na stawy produkty na włosy produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek produkty na piersi produkty na paznokcie produkty na włosy piękne ciało kolagen na piersi kolagen na cerę ładne włosy menopauza powiększanie piersi preparaty na ładne ciało jędrna skóra kolagen problemy z dziąsłami wzmocnienie bioder kolagen na stawy problemy z dziąsłami menopauza wartościowy kolagen młody wygląd produkty dla sportowców problemy z dziąsłami cera powiększanie piersi problem z cellulitem cellulit przeciw zmarszczkom zmarszczki produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2018