anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PENICILLINUM CRYSTALLISATUM
Substancje czynne leku:Benzylpenicillin potassium

Forma leku:iniekcje 1000000 j.m.; iniekcje 3000000 j.m.; iniekcje 100000 j.m.; iniekcje 200000 j.m.; iniekcje 6

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne Oskrzeli zapalenie Rzeżączka

Zawartośćsubstancja czynna - benzylpenicillin potassium.
Sposób działaniaPenicillinum crystallisatum jest antybiotykiem skutecznym wobec wielu szczepów bakteryjnych. Preparat jest wrażliwy na kwas żołądkowy i ulega szybko rozkładowi w kwaśnym środowisku żołądka, dlatego podaje się go w formie zastrzyków. Penicylina hamuje syntezę ściany komórkowej bakterii, co powoduje ich rozpad. Maksymalne stężenie leku we krwi następuje po 30 minutach od jego podania.

Zastosowanie Infekcje wywołane bakteriami wrażliwymi na Penicillinum. Preparat stosuje się w zapaleniu opon mózgowych, w anginie, zapaleniu górnych dróg oddechowych, zapaleniu płuc i oskrzeli, zapaleniu wsierdzia, profilaktycznie przed zabiegami stomatologicznymi, w kile, rzeżączce.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać osobom uczulonym na penicylinę. Osoby uczulone na cefalosporyny wykazują często również uczulenie na penicylinę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji, lek może bowiem wywołać nadmierne stężenie sodu we krwi u pacjentów z zaburzoną funkcją nerek.
Przed zastosowaniem leku należy zrobić próbę uczuleniową.
Nie należy masować miejsca wstrzyknięcia preparatu.

Działania niepożądane> 1/100- Wysypka. Zapalenie żył.
1/1000- Zmiany w obrazie krwi. Pokrzywka. <1/1000- Wstrząs alergiczny. Zmniejszenie liczby czerwonych i białych ciałek krwi. Niekiedy mogą wystąpić mikrozatory z kryształów penicilliny, zwłaszcza w naczyniach płucnych i mózgu. Towarzyszy temu uczucie niepokoju, strach przed śmiercią, przys-pieszenie akcji serca oraz zaburzenia świadomości, uczucie gorąca, zaburzenia mowy i wzroku. Objaw ten pojawia się w 3 minuty po wstrzyknięciu leku i może się utrzymywać przez 15-60 minut, po czym ustępuje.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Dawka zależy od wieku pacjenta, jego wagi oraz funkcji nerek. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.

Opakowaniainiekcje 1000000 j.m. a 5 fiolek z substancją suchą; iniekcje 3000000 j.m. a 5 fiolek z substancją suchą; iniekcje 100000 j.m. a 5 fiolek z substancją suchą; iniekcje 200000 j.m. a 5 fiolek z substancją suchą; iniekcje 600000 j.m. a 5 fiolek z substancjąlinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen młody wygląd redukcja zmarszczek kolagen na dekolt sport dla aktywnych piękne paznokcie piękne paznokcie produkty na włosy paradontoza produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało wartościowy kolagen kolagen na stawy produkty na piersi produkty dla seniorów kolagen na stawy sport dla aktywnych kolagen na dekolt kolagen na cerę na odporność preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek problem z cellulitem preparaty na naczynka krwionośne kolagen na stawy wzmocnienie dziąseł i zębów ładne włosy kolagen na cerę najlepszy kolagen kolagen na piersi dziąsła problem z cellulitem kolagen na stawy ładne włosy jędrne piersi menopauza ładna cera przeciw zmarszczkom redukcja zmarszczek piękne paznokcie cellulit piękna cera menopauza produkty na włosy
redukcja zmarszczek produkty dla seniorów kolagen zmarszczki bóle stawów cera dziąsła redukcja zmarszczek produkty na paznokcie wzmocnienie bioder produkty na dziąsła zmarszczki cellulit łagodzenie zmarszczek kolagen na dekolt produkty na włosy preparaty na ładne ciało paradontoza powiększanie piersi menopauza przeciw zmarszczkom kolagen wzmocnienie bioder cellulit kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów wartościowy kolagen produkty na paradontozę kolagen na dekolt kolagen na piersi produkty na piersi najlepszy kolagen cera produkty dla seniorów paradontoza menopauza produkty na paradontozę problem z cellulitem przeciw zmarszczkom produkty na piersi ranking kolagen przeciw zmarszczkom
design by anauk group ® © 2000 & 2019