anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PENTAERYTHRITOL FORTE
Substancje czynne leku:Pentaerithrityl tetranitrate

Forma leku:tabletki 30 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiWieńcowa choroba

Zawartośćsubstancja czynna - pentaerithrityl tetranitrate
Sposób działaniaPentaerythritol rozszerza silnie naczynia krwionośne. Silne rozszerzenie naczyń krwionośnych zmniejsza opór obwodowy, co poprawia pracę serca i redukuje w znacznym stopniu zapotrzebowanie serca na tlen. Ponadto Pentaerythritol wpływa rozszerzająco bezpośrednio na naczynia wieńcowe serca, co polepsza jego dokrwienie i dotlenienie, w wyniku czego ból związany z niedotlenieniem ulega złagodzeniu lub uśmierzeniu. Preparat zaczyna działać po 20-60 minutach, a działanie jego utrzymuje się 3-6 godzin.

Zastosowanie Niedotlenienie mięśnia sercowego. Niewydolność serca, szczególnie lewej komory. Zapobiegawczo i leczniczo w anginie pectoris.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w zapaleniu osierdzia lub w ostrym zawale serca. Pentaerythritolu nie wolno podawać pacjentom uczulonym na azotyny lub azotany. Preparatu nie wolno stosować osobom cierpiącym na jaskrę, podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, wylewy krwi do mózgu. Pacjenci cierpiący na niedoczynność tarczycy, zwężenie aorty, wady zastawek lub anemię powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem leku.

Działania niepożądane> 1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Przyspieszenie akcji serca obniżenie ciśnienia krwi.

1/1000
- Niepokój.
- Mdłości.

<1/1000
- Omdlenia.
- Methemoglobinemia - zmiana dwuwartościowego żelaza w krwinkach czerwonych na trójwartościowe. Żelazo trójwartościowe nie jest zdolne dostarczać tlenu komórkom.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Reakcja na lek jest bardzo indywidualna, dlatego należy dostosowywać dawkę do reakcji na lek indywidualnego pacjenta. Zazwyczaj w czasie napadu dusznicy pół tabletki pod język. Zapobiegawczo 1 tabletka 3-4 razy dziennie.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki 30 mg a 40 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
zmarszczki produkty na paznokcie cellulit kolagen ładne włosy problemy z dziąsłami sport dla aktywnych kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne kolagen na stawy ładna cera jędrne piersi zmarszczki kolagen na dekolt menopauza ładna cera kolagen na cerę bóle stawów cellulit redukcja zmarszczek ładne włosy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paznokcie kolagen na cerę najlepszy kolagen sport dla aktywnych ładna cera kolagen na cerę najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi łagodzenie zmarszczek kolagen na piersi problemy z dziąsłami kolagen na cerę cellulit kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom ładna cera jędrne piersi powiększanie piersi paradontoza przeciw zmarszczkom
produkty na dziąsła paradontoza cera zmarszczki kolagen piękne ciało jędrna skóra cellulit paradontoza piękne ciało kolagen na dekolt redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom łagodzenie zmarszczek bóle stawów preparaty na ładne ciało ładna cera sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen jędrne piersi najlepszy kolagen produkty na paradontozę wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki kolagen dla seniorów młody wygląd kolagen na stawy jędrne piersi zmarszczki paradontoza redukcja zmarszczek dziąsła piękna cera problem z cellulitem młody wygląd produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów jędrna skóra produkty na odporność jędrna skóra przeciw zmarszczkom powiększanie piersi dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2019