anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PHENETURID
Substancje czynne leku:Pheneturide

Forma leku:tabletki 200 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiPadaczka

Zawartość substancja czynna - pheneturide
Sposób działaniaPheneturid jest lekiem przeciwdrgawkowym, skutecznym zwłaszcza w skroniowych napadach padaczki. Preparat zmiejsza pobudliwość kory mózgowej. Nie działa uspokajająco w odróżnieniu od innych leków przeciwpadaczkowych.

Zastosowanie Leczenie niektórych opornych na inne leki napadów padaczki pochodzenia skroniowego, a także grand mal. Lek jest stosowany bardzo rzadko ze względu na poważne działania uboczne.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na pheneturide. Leku nie wolno stosować w ostrej niewydolności nerek lub wątroby. Preparatu nie podaje się małym dzieciom. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Pheneturid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych preparatów łącznie z Pheneturidem należy omówić z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak że preparat może wywołać zmiany w pracy wątroby i nerek. Pojawienie się cukru i białka w moczu. Wysypkę rumieniową. Brak apetytu, mdłości i wymioty. Zahamowanie produkcji szpiku kostnego, anemię aplastyczną.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dzienna dla pacjentów dorosłych wynosi 800 mg dziennie w dawce podzielonej. W trakcie leczenia należy regularnie przeprowadzać kontrole krwi.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 200 mg a 60 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
menopauza wzmocnienie dziąseł i zębów ładne włosy ranking kolagen redukcja zmarszczek piękne ciało produkty dla seniorów produkty na dziąsła jędrna skóra kolagen na piersi cera problem z cellulitem ranking kolagen najlepszy kolagen piękne paznokcie produkty na paznokcie cellulit powiększanie piersi menopauza sport dla aktywnych produkty dla seniorów wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi piękne ciało cera paradontoza kolagen na stawy produkty na paznokcie preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów jędrna skóra piękne paznokcie piękne paznokcie produkty na paznokcie jędrna skóra produkty dla seniorów cera piękna cera przeciw zmarszczkom kolagen kolagen na cerę
cellulit młody wygląd wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców cellulit menopauza produkty dla sportowców kolagen na cerę produkty na odporność zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem ładna cera młody wygląd redukcja zmarszczek paradontoza problemy z dziąsłami problem z cellulitem najlepszy kolagen ładna cera dziąsła kolagen na dekolt produkty na paradontozę kolagen paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy sport dla aktywnych produkty na włosy redukcja zmarszczek cera cellulit powiększanie piersi produkty dla seniorów produkty na paradontozę piękna cera jędrna skóra kolagen na dekolt menopauza preparaty na naczynka krwionośne ładna cera produkty dla sportowców produkty dla sportowców jędrne piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019