anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ANTELEPSIN
Substancje czynne leku:Clonazepam

Forma leku:tabletki 0,25 mg; tabletki 1 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiPadaczka

Zawartość substancja czynna - clonazepam.
Sposób działaniaAntelepsin zapobiega rozchodzeniu się w mózgu sygnałów powstałych w czasie napadu padaczki. Przez to łagodzi się napad oraz zapobiega powstawaniu nowych napadów padaczki. Efekt działania tabletki następuje po 20-40 minutach i trwa 6-8 godzin.

Zastosowanie Różne formy padaczki (epilepsji), szczególnie w powtarzających się dużych napadach (grand mal), małych napadach (petit mal), które oznaczają się szybko przemijającymi stanami nieprzytomności (absencji) i błyskawicznymi skurczami mięśni całego ciała.

Ostrzeżenie Leku nie należy stosować u pacjentów uczulonych na klonazepam. Pacjenci cierpiący na zaburzenia w funkcjach nerek i wątroby oraz miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni) powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów w zaawansowanym wieku oraz alkoholików. Antelepsinu nie należy stosować wcześniakom. Unikać alkoholu w trakcie kuracji Antelepsinem.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w sprawie stosowania innych leków łącznie z Antelepsinem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.

Działania niepożądane1/100- Zmęczenie. Niemożność koordynacji ruchów, słabość mięśni. Te działania uboczne pojawiają się na początku leczenia i zanikają z reguły w trakcie kontynuowania kuracji. Aby ich uniknąć można rozpocząć leczenie od małej dawki leku. Wydzielanie śliny i flegmy może ulec zwiększeniu, o czym należy pamiętać zwłaszcza w kuracji niemowląt. Małe dzieci leczone Antelepsinem mogą wykazywać niezwykłą drażliwość i aktywność. Efekty te zanikają zwykle przy obniżeniu dawki. Nie należy jednak samowolnie zmieniać zaleceń lekarza.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Dawkę dzienną zazwyczaj bierze się w 3 porcjach. Leczenie jest długotrwałe. Preparat należy wycofywać stopniowo zmniejszając dawkę, w celu uniknięcia napadu padaczkowego. Nagłe przerwanie leczenia może spowodować napad.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. O zastosowaniu leku musi zadecydować lekarz specjalista.
Preparat przenika do mleka matki, jego oddziaływanie na karmione dziecko jest prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki 0,25 mg a 50 szt., tabletki 1 mg a 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
piękne paznokcie menopauza produkty na piersi problemy z dziąsłami kolagen na piersi menopauza bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne produkty na piersi jędrne piersi ładne włosy ładne włosy dziąsła ładna cera przeciw zmarszczkom paradontoza redukcja zmarszczek redukcja zmarszczek wartościowy kolagen piękna cera produkty dla sportowców ładne włosy kolagen na dekolt łagodzenie zmarszczek zmarszczki wzmocnienie dziąseł i zębów jędrna skóra cellulit wzmocnienie bioder cellulit cellulit preparaty na ładne ciało kolagen na piersi piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów cera redukcja zmarszczek produkty dla seniorów kolagen dla seniorów kolagen na stawy produkty na paradontozę produkty dla seniorów bóle stawów produkty na piersi
piękne ciało na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów powiększanie piersi ranking kolagen produkty na piersi kolagen na dekolt wzmocnienie bioder produkty na paznokcie kolagen na dekolt wartościowy kolagen produkty na włosy kolagen na dekolt kolagen na cerę kolagen na cerę piękne paznokcie ładne włosy produkty na paznokcie kolagen na cerę produkty na piersi zmarszczki produkty dla seniorów produkty dla seniorów produkty na dziąsła cera preparaty na ładne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów ranking kolagen cellulit problem z cellulitem kolagen na stawy najlepszy kolagen kolagen na stawy bóle stawów menopauza wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki cellulit kolagen na dekolt kolagen ładna cera menopauza powiększanie piersi wzmocnienie bioder
design by anauk group ® © 2000 & 2018