anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

POLOCAINUM HYDROCHLORICUM
Substancje czynne leku:Procaine hydrochloride

Forma leku:iniekcje 1,0%; iniekcje 2,0%; iniekcje 4,0%.

Zawartość substancja czynna - procaine hydrochloride.
Sposób działaniaPolocainum hydrochloricum działa miejscowo znieczulająco. Nie przenika przez błony śluzowe lub skórę, dlatego stosowany jest w zas-trzykach.Wstrzyknięty powoduje rozluęnienie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Obecnie po wprowadzeniu lidokainy i bupiwakainy preparat stosuje się coraz rzadziej.

Zastosowanie Znieczulenia przewodowe, dolędęwiowe, znieczulenie przykręgosłupowe, blokada nerwów obwodowych. Prokainę stosuje się również w celu złagodzenia dolegliwości póęnego wieku, w zaburzeniach odżywiania, w nerwobólach, zapaleniu wielonerwowym, w miażdżycy naczyń mózgowych i obwodowych.

Ostrzeżenie Polocainum nie należy podawać w uszkodzeniu wątroby, nerek, w niewydolności oddychania, zbyt niskim ciśnieniu, zaburzeniach rytmu serca, nadczynności gruczołu tarczycy, w uczuleniu na prokainę. Preparatu nie należy podawać w skazach krwotocznych. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Polocainum stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Przed podaniem leku należy przeprowadzić próbę uczuleniową.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Preparat stosuje się niemal wyłącznie w lecznictwie zamkniętym.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Polocainum podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 1,0% a 10 ampułek po 10 ml; iniekcje 2,0% a 10 ampułek po 1 ml; iniekcje 2,0% a 10 ampułek po 2 ml; iniekcje 4,0% a 10 ampułek po 2 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła powiększanie piersi kolagen łagodzenie zmarszczek piękne ciało produkty dla seniorów wzmocnienie bioder piękne paznokcie piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek cera ładna cera cera produkty na odporność kolagen na cerę jędrne piersi problemy z dziąsłami problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało jędrna skóra dziąsła kolagen na cerę jędrne piersi problemy z dziąsłami produkty na włosy przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne zmarszczki produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało ranking kolagen powiększanie piersi bóle stawów kolagen na stawy produkty na paradontozę paradontoza cera dziąsła bóle stawów wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi kolagen na dekolt
produkty na paradontozę ranking kolagen przeciw zmarszczkom problemy z dziąsłami problem z cellulitem najlepszy kolagen menopauza kolagen na cerę najlepszy kolagen sport dla aktywnych cellulit łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie cera jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów wartościowy kolagen powiększanie piersi piękne paznokcie przeciw zmarszczkom bóle stawów ranking kolagen piękna cera bóle stawów przeciw zmarszczkom cera przeciw zmarszczkom redukcja zmarszczek ranking kolagen cera kolagen kolagen piękne ciało problem z cellulitem kolagen na stawy redukcja zmarszczek łagodzenie zmarszczek dziąsła powiększanie piersi kolagen na dekolt wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek cellulit kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019