anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PREGNYL
Substancje czynne leku:Gonadotropin chorionic

Forma leku:iniekcje 500 j.m.; iniekcje 1500 j.m.; iniekcje 5000 j.m.

Inne leki związane ze schorzeniamiNiepłodność

Zawartośćsubstancja czynna - chorionic gonadotropin.
Sposób działaniaPregnyl zawiera hormon gonadotropinę. Hormon ten znajduje się w moczu kobiet ciężarnych. Gonadotropina powoduje rozwój ciałka żółtego w jajniku oraz stymuluje wydzielanie androgenu - hormonu męskiego.

Zastosowanie U kobiet leczenie bezpłodności spowodowanej brakiem jajeczkowania lub zakłóceniami w jajeczkowaniu. Gonadotropinę podaje się wtedy łącznie z innym hormonem gonadotropowym - menotropiną.
U mężczyzn - w niedostatecznym wydzielaniu gonadotropin oraz opóęnionym dojrzewaniu, a także we wnętrowstwie, tj. wadliwym umiejscowieniu jąder (kryptorchizm).

Ostrzeżenie Leku nie stosuje się w nowotworach o podłożu androgenicznym, jak np. nowotwór stercza. Pacjenci cierpiący na choroby serca, nerek, podwyższone ciśnienie krwi, migrenę lub padaczkę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji gonadotropiną.

Działania niepożądaneWiększość działań ubocznych w leczeniu złożonym (gonadotropina + menotropina) u kobiet wynika z nadmiernej stymulacji jajników (20%).
Efekt ten zależy od indywidualnej wrażliwości pacjentek na preparat.
1/100- Ból, wysypka, obrzęk lub nadwrażliwość w miejscu iniekcji. Powiększenie jajników, obrzęk jajników (cysta). Mdłości, wymioty.
1/1000- Gromadzenie się wody w jamie brzusznej, gromadzenie się wody w płucach. Ciąża mnoga.
<1/1000- Zakrzepy krwi.
Działania uboczne u mężczyzn - gromadzenie się wody w organizmie, powiększenie gruczołów sutkowych, nadwrażliwość sutków.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Leczeniu powinna towarzyszyć dokładna kontrola laboratoryjna serum oraz moczu pacjentów.

PrzechowywaniePreparat należy przechowywać w lodówce.

Opakowaniainiekcje 500 j.m. a 6 fiolek z suchą substancją + 6 ampułek z rozpuszczalnikiem, a 5 fiolek z suchą substancją + 5 ampułek z rozpuszczalnikiem; iniekcje 1 500 j.m. a 6 fiolek z suchą substancją + 6 ampułek z rozpuszczalnikiem; iniekcje 5000 j. m. a 3 ampulinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wzmocnienie bioder piękne ciało produkty na paradontozę menopauza młody wygląd produkty na włosy kolagen piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne jędrne piersi kolagen na cerę wzmocnienie bioder kolagen na stawy problem z cellulitem kolagen na cerę kolagen na piersi najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało przeciw zmarszczkom kolagen na piersi cellulit problem z cellulitem bóle stawów najlepszy kolagen produkty na paznokcie produkty na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi młody wygląd najlepszy kolagen paradontoza bóle stawów produkty dla sportowców cera problem z cellulitem powiększanie piersi ładna cera piękne ciało ranking kolagen preparaty na ładne ciało paradontoza zmarszczki wartościowy kolagen sport dla aktywnych
ranking kolagen produkty na dziąsła kolagen na dekolt kolagen na piersi produkty na dziąsła zmarszczki powiększanie piersi ranking kolagen cellulit ładna cera kolagen na cerę redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało cellulit kolagen na dekolt wartościowy kolagen menopauza dziąsła produkty na piersi najlepszy kolagen cellulit dziąsła kolagen na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów piękne paznokcie jędrne piersi piękna cera kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd ładna cera produkty na paznokcie produkty na piersi redukcja zmarszczek ładne włosy preparaty na ładne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera piękna cera produkty na paznokcie paradontoza
design by anauk group ® © 2000 & 2018