anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PROPANIDID
Substancje czynne leku:Propanidyd

Forma leku:iniekcje 50 mg/ml

Zawartość substancja czynna - propanidyd
Sposób działaniaPropanidid powoduje silne krótkotrwałe znieczulenie ogólne po wstrzyknięciu dożylnym. Wywiera słabe działanie przeciwbólowe. Obniża ciśnienie krwi. Obecnie preparat jest coraz częściej zastępowany ketamin...

Zastosowanie Krótkotrwałe znieczulanie w trakcie badań i zabiegów w warunkach ambulatoryjnych.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać we wstrząsie, w zapaści, w drgawkach, w anemii, w poważnej niewydolności serca, nerek i wątroby, w ostrym zatruciu alkoholowym. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na Propanidid. Pacjenci cierpiący na zbyt niskie ciśnienie krwi oraz chorobę wieńcową powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Oczekiwany skutek zastosowania preparatu może ulec zmianie, jeśli Propanidid stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
Nie należy spożywać alkoholu przed zastosowaniem preparatu, ponieważ alkohol zmniejsza działanie znieczulające Propanididu.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych Propanididu. Wiadomo jednak, że preparat może wywołać zaburzenia w oddychaniu oraz uczulenie. Objawom tym może równocześnie towarzyszyć napad padaczki.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Wysokość dawki zależy od wagi ciała pacjenta oraz jego wieku. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki.

Opakowaniainiekcje 50 mg/ml a 50 ampułek po 10 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na cerę przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła zmarszczki sport dla aktywnych menopauza kolagen dla seniorów wartościowy kolagen najlepszy kolagen produkty dla sportowców kolagen produkty na paradontozę paradontoza kolagen na piersi zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów powiększanie piersi kolagen dziąsła wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek ładna cera przeciw zmarszczkom bóle stawów preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych dziąsła produkty na włosy kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne ładna cera kolagen na stawy paradontoza kolagen dla seniorów problem z cellulitem problemy z dziąsłami menopauza produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek kolagen sport dla aktywnych
kolagen na cerę piękna cera ładna cera ładna cera cera wartościowy kolagen ładne włosy młody wygląd kolagen na stawy wzmocnienie dziąseł i zębów młody wygląd produkty dla sportowców produkty na paznokcie jędrne piersi sport dla aktywnych kolagen na piersi redukcja zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek kolagen dla seniorów powiększanie piersi produkty na włosy jędrne piersi kolagen dla seniorów na odporność cellulit kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów najlepszy kolagen problemy z dziąsłami preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców dziąsła produkty dla seniorów jędrna skóra produkty na paradontozę wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek produkty na piersi kolagen dla seniorów cellulit sport dla aktywnych kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019