anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

RALOFEKT
Substancje czynne leku:Pentoxifylline

Forma leku:iniekcje 20 mg/ml; iniekcje 30 mg/ml; tabletki 200 mg.

Zawartość substancja czynna - pentoxifylline.
Sposób działaniaRalofekt ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate i dzięki temu poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek obwodowych. Uważa się że lek przywraca elastyczność krwinkom, co ułatwia im przepływ przez naczynia włosowate. Lek powoduje również zmniejszenie krzepliwości krwi.

Zastosowanie Zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń krwionośnych, miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych, miażdżyca naczyń mózgowych. Choroby oczu na tle naczyniowym - stany ostre i chroniczne.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w zawale mięśnia sercowego. Jeśli w trakcie leczenia pojawią się krwotoki do siatkówki, należy przerwać kurację i skontaktować się z lekarzem. Pacjenci cierpiący na niskie ciśnienie, cukrzycę lub niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ralofektem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Trzeba więc poradzić się lekarza w sprawie możliwości stosowania innych leków łącznie z Ralofektem.

Działania niepożądane1/1000- Zaburzenia układu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka. Zaczerwienienie twarzy, obniżenie ciśnienia krwi, wysypka, pokrzywka, świąd.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 400 mg 2-3 razy dziennie. Lekarz może jednak przepisać inaczej. Dawka w zastrzyku nie powinna przekraczać 400 mg dziennie. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieNie wiadomo czy lek oddziałuje na płód, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 20 mg/ml a 10 ampułek po 5 ml; iniekcje 30 mg/ml a 10 ampułek po 10 ml; tabletki 200 mg a 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
piękne ciało wartościowy kolagen problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów ładna cera kolagen na dekolt produkty dla seniorów piękne ciało produkty dla seniorów cellulit redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na dekolt kolagen produkty na paradontozę produkty na paznokcie cellulit dziąsła jędrne piersi jędrna skóra produkty dla sportowców kolagen na piersi problemy z dziąsłami preparaty na naczynka krwionośne powiększanie piersi redukcja zmarszczek piękna cera przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę dziąsła produkty na piersi redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom wartościowy kolagen problem z cellulitem produkty na paznokcie ładna cera młody wygląd produkty dla sportowców kolagen na stawy kolagen na cerę ładna cera jędrna skóra sport dla aktywnych
produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek preparaty na ładne ciało paradontoza dziąsła piękne ciało problemy z dziąsłami kolagen piękne ciało powiększanie piersi cellulit bóle stawów produkty dla sportowców ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki kolagen ranking kolagen kolagen na stawy ranking kolagen cera ładna cera dziąsła ładna cera cellulit produkty na paradontozę produkty na piersi przeciw zmarszczkom sport dla aktywnych ranking kolagen produkty na odporność kolagen kolagen preparaty na ładne ciało cellulit produkty na paradontozę kolagen na cerę redukcja zmarszczek piękna cera produkty na piersi produkty na paznokcie produkty na dziąsła redukcja zmarszczek powiększanie piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019