anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

RHINOPHENAZOL
Nazwa międzynarodowa:Antazolini sulfas + Naphazolini nitras
Substancje czynne leku:Antazoline hydrochloride
Borowy kwas
Naphazoline hydrochloride

ATC:S01GA

Forma leku:krople do oczu; krople do nosa, roztwór

Inne leki związane ze schorzeniamiAlergia Spojówek zapalenie

Zawartość substancje czynne - antazolina, nafazolina, kwas borowy

1 ml zawiera:
substancje czynne: antazoliny siarczan 5,00mg, nafazoliny azotan 0,25mg
substancje pomocnicze: dwusodowy wersenian, kwas borowy, benzalkoniowy chlorek 50%, woda oczyszczona
Sposób działaniaRhinophenazol jest preparatem złożonym. Antazolina blokuje skutki wydzielania histaminy - substancji, która znajduje się w niektórych komórkach i wyzwala się w stanach uczuleniowych. Histamina powoduje np. wysypkę, zaczerwienienie, obrzęk, świąd oraz katar, zaczerwienienie i obrzęk spojówek. Antazolina działa również miejscowo znieczulająco. Nafazolina działa kurcząco na drobne naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i spojówek. W wyniku czego zanika obrzmienie i zaczerwienienie błony śluzowej, zmniejsza się wydzielina z nosa oraz łzawienie. Kwas borowy działa bakteriobójczo; występuje jedynie w kroplach do oczu.


Rhinophenazol jest preparatem złożonym zawierającym w swoim składzie dwie substancje czynne: przeciwhistaminową- antazolinę i α-adrenomimetyczną –nafazolinę. Współdziałanie obu tych składników prowadzi do zmniejszenia miejscowych stanów zapalnych błony śluzowej nosa, zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest alergia.

Zastosowanie Uczuleniowe stany zapalne błony śluzowej nosa i spojówek. Katar sienny. Po tygodniu należy zrobić przerwę w stosowaniu kropli. W razie wystąpienia obrzęku lub bolesności błon śluzowych nosa natychmiast przerwać stosowanie leku. Osoby cierpiące na nadciśnienie krwi, niewydolność serca lub nadczynność tarczycy powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Rhinophenazonem.

OstrzeżeniePojemnik kropli do nosa przeznaczony jest do stosowania u jednej osoby, aby zapobiec przenoszeniu zakażenia.
Należy zachować ostrożność w przypadku współistniejących chorób układu sercowo-naczyniowego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, w przeroście gruczołu krokowego i u osób w wieku podeszłym.

Działania niepożądanePrzejściowe podrażnienie błon śluzowych. Nudności i bóle głowy.


Brak poprawy, nasilenie miejscowych zmian, ból są wskazaniem do odstawienia leku.
Bardzo rzadko działania ogólne: zaburzenia rytmu serca, bóle i zawroty głowy, senność, nudności, nadmierne pocenie, niepokój, osłabienie, nadciśnienie, hiperglikemia.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Krople do nosa - zazwyczaj stosuje się po 2-4 kropel do każdego otworu nosowego 3-4 razy na dobę; krople do oczu 2-3 razy na dobę po 1 kropli do worka spojówkowego.


Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1 do 3 kropli do przewodu nosowego nie częściej niż co 4-6 godzin.
UWAGA: Bez porozumienia z lekarzem lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 do 5 dni.

Wskazania * ostre stany zapalne śluzówki nosa
* zaostrzenia przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia. Preparat działa objawowo i przeznaczony jest do leczenia doraźnego.

Przeciwwskazania * nadwrażliwość na składniki preparatu lub pochodne imidazolowe
* jaskra z wąskim kątem przesączania

InterakcjeNie stosować leku jednocześnie z inhibitorami MAO i trójpierścieniowymi lekami antydepresyjnymi.

PrzedawkowanieZnaczne przedawkowanie lub przypadkowe spożycie doustne, szczególnie u dzieci, może spowodować nadmierne uspokojenie z sennością, obniżeniem ciepłoty ciała, zwolnieniem czynności serca oraz wahaniami ciśnienia krwi i zapaścią. Nafazolina może powodować spadki ciśnienia o charakterze wstrząsowym, tachykardię.
Leczenie objawowe- według wskazań lekarza.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuNie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Stosowanie leku u karmiącej piersią wymaga zachowania ostrożności.

PrzechowywaniePrzechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Chronić przed światłem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na etykiecie.
Nie stosować po terminie ważności.

TrwałośćLek traci ważność po miesiącu od daty otwarcia opakowania.

Opakowaniakrople do oczu a 10 ml; krople do nosa a 10 ml.

Butelka polietylenowa o poj 10ml w kartoniku Butelka szklana o poj. 10ml w kartonikulinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne cera ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne piękna cera redukcja zmarszczek piękne paznokcie preparaty na ładne ciało dziąsła wartościowy kolagen redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami wartościowy kolagen kolagen wzmocnienie bioder produkty na paznokcie piękne paznokcie sport dla aktywnych przeciw zmarszczkom wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne cellulit menopauza produkty na odporność kolagen na piersi produkty dla sportowców produkty na paradontozę jędrna skóra piękne paznokcie powiększanie piersi ładne włosy sport dla aktywnych produkty dla sportowców kolagen na dekolt kolagen sport dla aktywnych cera produkty dla sportowców produkty na włosy produkty na dziąsła powiększanie piersi
wartościowy kolagen kolagen na stawy produkty na włosy kolagen produkty dla sportowców sport dla aktywnych ładna cera najlepszy kolagen produkty na dziąsła redukcja zmarszczek produkty dla seniorów jędrne piersi produkty na paznokcie kolagen piękna cera paradontoza bóle stawów cellulit preparaty na naczynka krwionośne cellulit kolagen na piersi ładne włosy paradontoza produkty na piersi jędrne piersi produkty na paradontozę kolagen na dekolt kolagen na stawy menopauza najlepszy kolagen wartościowy kolagen najlepszy kolagen kolagen na stawy ranking kolagen produkty na dziąsła produkty na paznokcie kolagen cellulit wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi kolagen na dekolt wartościowy kolagen produkty dla seniorów cellulit
design by anauk group ® © 2000 & 2019