anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

SANT-E-GAL
Substancje czynne leku:Witamina E

Forma leku:drażetki 150 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiCholesterol - zbyt duże stężenie Klimakterium

Zawartość substancja czynna - witamina E
Sposób działaniaWitamina E (tokoferol) chroni organizm przed zbytnim nasileniem procesów utleniania. Przeciwdziała utlenianiu się nienasyconych kwasów tłuszczowych (jełczeniu). Rozszerza naczynia krwionośne obniżając tym samym ciśnienie tętnicze krwi. Przyspiesza proces przyswajania glukozy. Osłania krwinki czerwone przed rozpadem, stabilizuje błony komórkowe krwinek czerwonych i białych. Bierze udział w bardzo skomplikowanych procesach przemiany materii, które tylko częściowo są zbadane. Działa przeciwza-krzepowo. Dieta bogata w tłuszcze sprzyja przyswajaniu witaminy E. Niedobór witaminy E powoduje martwicę wątroby, osłabienie mięśni, zaburza funkcję nerek, wpływa na pogorszenie procesu przemiany materii.

Zastosowanie Sant-E Gal stosuje się przede wszystkim w niedoborze witaminy E. Niedobór tej witaminy może wynikać z niedostatecznego wchłaniania tej witaminy z jelit lub z diety ubogiej w witaminę E. Witaminę E stosuje się w chorobach skóry, włosów i paznokci, w trądziku pospolitym i różowatym, w zaburzeniach okresu przekwitania, w miażdżycy, w nadmiarze cholesterolu we krwi, w zaburzeniach krążenia - chorobie Raynauda (niedokrwienie kończyn).

Ostrzeżenie Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli witaminę E podaje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. Witamina E wzmaga działanie leków przeciwzakrzepowych. Preparaty żelaza zmniejszają działanie witaminy.

Działania niepożądanePreparat jest dobrze tolerowany, rzadko wywołuje biegunkę, lub bóle brzucha.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj pacjentom dorosłym podaje się 1-2 drażetek dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Opakowaniadrażetki 150 mg a 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
piękne ciało powiększanie piersi powiększanie piersi ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało produkty na dziąsła produkty na odporność produkty dla sportowców zmarszczki preparaty na ładne ciało produkty na piersi bóle stawów produkty na włosy łagodzenie zmarszczek menopauza produkty na piersi produkty na paradontozę piękne ciało menopauza problem z cellulitem piękna cera kolagen na piersi kolagen na cerę powiększanie piersi jędrne piersi preparaty na ładne ciało ładne włosy ranking kolagen jędrne piersi kolagen na cerę zmarszczki piękne paznokcie wartościowy kolagen kolagen na piersi jędrna skóra redukcja zmarszczek ładne włosy młody wygląd problem z cellulitem sport dla aktywnych piękna cera problem z cellulitem piękna cera
produkty na paradontozę redukcja zmarszczek produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało jędrna skóra przeciw zmarszczkom piękna cera młody wygląd łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych zmarszczki preparaty na ładne ciało bóle stawów kolagen na dekolt preparaty na naczynka krwionośne kolagen problemy z dziąsłami młody wygląd ranking kolagen produkty na paradontozę produkty na włosy produkty dla sportowców kolagen dla seniorów cera kolagen dla seniorów produkty na włosy ładna cera łagodzenie zmarszczek produkty na włosy produkty na paznokcie ranking kolagen kolagen na piersi wzmocnienie bioder kolagen na dekolt ładne włosy kolagen na piersi kolagen produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało kolagen na cerę dziąsła preparaty na naczynka krwionośne produkty na paradontozę
design by anauk group ® © 2000 & 2018