anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

SICORTEN
Substancje czynne leku:Halometasone

Forma leku:krem 0,05%; maść 0,05%.

Inne leki związane ze schorzeniamiŁuszczyca

Zawartość substancja czynna - halometasone.
Sposób działaniaSicorten jest średnio silnie działającym preparatem kortyzonowym przeciwdziałającym stanom zapalnym, uczuleniom oraz świądowi.

Zastosowanie Pokrzywka, świąd skóry w przebiegu chorób alergicznych, ostry i podostry wyprysk kontaktowy. Rumień wielopostaciowy. Łojotokowe zapalenie skóry. Przewlekły liszaj, łuszczyca zwykła. Krem nadaje się do leczenia wilgotnych zmian skórnych, natomiast maść jest odpowiednia w leczeniu suchych łuszczących się zmian skórnych.

Ostrzeżenie Sicortenu nie wolno używać w chorobach wirusowych, jak ospa wietrzna, Herpes simplex, w chorobach bakteryjnych, w gruęlicy, w kile. W egzemach zainfekowanych grzybem lub bakteriami. W chorobach nowotworowych skóry. W odczynach skóry po szczepieniach. Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na halometasone.

Działania niepożądaneMiejscowe podrażnienie - pieczenie, zaczerwienienie skóry. Zwiotczenie skóry, rozstępy. Zmiany pigmentacji, rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry - rumień. Nadmierny porost włosów lub łysienie. Długotrwałe stosowanie preparatu na rozległe powierzchnie skóry może spowodować działania ogólnoustrojowe - zmniejszyć czynność kory nadnerczy

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj miejsca chorobowo zmienione smaruje się preparatem 2 razy dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje możliwość, że preparat oddziałuje na płód. Zamiar stosowania Sicortenu podczas ciąży należy omówić z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniakrem 0,05% a 30 g; maść 0,05% a 30 g.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
redukcja zmarszczek kolagen młody wygląd preparaty na naczynka krwionośne produkty dla seniorów dziąsła jędrna skóra produkty na włosy ładne włosy najlepszy kolagen kolagen na piersi dziąsła cera preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt najlepszy kolagen ranking kolagen ładne włosy dziąsła ładna cera cellulit produkty dla sportowców piękne ciało produkty na dziąsła piękna cera jędrna skóra cera na odporność produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera produkty na dziąsła produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów najlepszy kolagen redukcja zmarszczek produkty na dziąsła problemy z dziąsłami ładne włosy cellulit wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera produkty na piersi
kolagen na stawy wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami jędrna skóra wzmocnienie bioder ładne włosy sport dla aktywnych wzmocnienie bioder piękne ciało produkty dla sportowców piękne paznokcie kolagen na dekolt dziąsła jędrna skóra preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt sport dla aktywnych jędrne piersi piękne paznokcie jędrne piersi menopauza menopauza przeciw zmarszczkom problem z cellulitem piękne paznokcie produkty na dziąsła kolagen wzmocnienie bioder bóle stawów młody wygląd problemy z dziąsłami problem z cellulitem cera młody wygląd produkty dla seniorów młody wygląd produkty na paznokcie ranking kolagen problemy z dziąsłami produkty na piersi zmarszczki produkty na paznokcie wzmocnienie bioder produkty na włosy
design by anauk group ® © 2000 & 2019