anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TRISEDYL
Substancje czynne leku:Trifluperidol hydrochloride

Forma leku:iniekcje 2,5 mg/ml; tabletki 0,5 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiSchizofrenia

Zawartość substancja czynna - trifluperidol hydrochloride.
Sposób działaniaTrisedyl ma działanie hamujące na centralny system nerwowy. Działa uspokajająco.

Zastosowanie Przewlekła schizofrenia z urojeniami i objawami paranoidalnymi. Stany maniakalne. Czynności i myśli prześladowcze.

Ostrzeżenie Leku nie należy stosować w przypadkach przedawkowania alkoholu lub środków uspokajających. Pacjenci cierpiący na zmiany w obrazie krwi, miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni) nie powinni stosować leku. Osoby cierpiące na obniżone ciśnienie krwi, choroby serca, zwapnienie żył, choroby nerek lub wątroby, jaskrę, padaczkę lub inne napady skurczów mięśni powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie leku.

Działania niepożądaneDziałania niepożądane zależą od dawki, czasu kuracji oraz rodzaju schorzenia.
>1/100- Uczucie zmęczenia oraz senność, które zanikają w miarę leczenia. Drżenia, sztywność mięśni, zwłaszcza drżenia rąk i palców. Duże dawki leku mogą wywołać drżenia mięśni twarzy, grymasy, niezależne od woli ruchy języka. Niepokój, który uzewnętrznia się niemożnością siedzenia w miejscu. Spadek ciśnienia oraz przyspieszone bicie serca z możliwością wystąpienia zawrotów głowy. Suchość błon śluzowych jamy ustnej, co powoduje ryzyko uszkodzenia śluzówki oraz zębów. Dlatego zaleca się szczególnie staranną higienę zębów po każdym posiłku w okresie przyjmowania leku. Powiększenie gruczołów sutkowych.
1/1000- <1/1000- Zaburzenia wzroku, zwłaszcza po długotrwałej kuracji. Zmiany w obrazie krwi. Nagłe skurcze mięśni. Reakcje alergiczne. Żółtaczka bez uszkodzenia wątroby. Obstrukcja. Brak pociągu seksualnego - impotencja. Utrudnienia w oddawaniu moczu, zwłaszcza u starszych mężczyzn. Przejściowe pogorszenie wzroku. Wzrost wagi ciała. Gorączka występująca łącznie ze sztywnością mięśni jest bardzo rzadkim objawem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Dawka zależy od rodzaju schorzenia. Początkowo stosuje się zazwyczaj 0,5 mg dziennie, następnie w miarę potrzeby dawkę zwiększa co 3-4 dni do średniej dawki 3 mg na dobę. Maksymalna dawka dzienna wynosi 8 mg. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia dziecka piersią, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w czasie laktacji.

Opakowaniainiekcje 2,5 mg/ml a 5 ampułek po 1 ml; tabletki 0,5 mg a 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na piersi problem z cellulitem kolagen na cerę produkty dla seniorów piękne ciało cellulit kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne powiększanie piersi produkty na dziąsła piękne ciało wzmocnienie bioder cellulit bóle stawów jędrna skóra kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder zmarszczki wartościowy kolagen produkty na paznokcie powiększanie piersi produkty dla sportowców produkty na dziąsła jędrne piersi kolagen na stawy piękne ciało młody wygląd ładna cera kolagen na dekolt kolagen na dekolt bóle stawów piękne ciało przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na cerę produkty na włosy menopauza jędrna skóra produkty dla seniorów piękne paznokcie powiększanie piersi powiększanie piersi
łagodzenie zmarszczek produkty na piersi kolagen na piersi kolagen dla seniorów produkty na paznokcie piękne paznokcie cera łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów preparaty na ładne ciało jędrne piersi wartościowy kolagen preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen dziąsła cellulit ranking kolagen produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek najlepszy kolagen ranking kolagen kolagen dla seniorów produkty na paradontozę produkty dla sportowców kolagen na piersi zmarszczki dziąsła kolagen na stawy kolagen na piersi produkty na paradontozę kolagen na dekolt menopauza dziąsła kolagen na dekolt produkty na dziąsła bóle stawów najlepszy kolagen produkty dla seniorów jędrne piersi preparaty na ładne ciało produkty na dziąsła paradontoza wartościowy kolagen najlepszy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2018