anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TUBOCURARIN
Substancje czynne leku:Tubocurarine hydrochloride

Forma leku:iniekcje 10 mg/ml

Zawartość substancja czynna - tubocurarine hydrochloride
Sposób działaniaTUBOCURARIN powoduje porażenie przewodnictwa sygnałów nerwowych, a w związku z tym zwiotczenie mięśni poprzecznie prążkowanych. W wyniku działania preparatu zanika reakcja na impulsy nerwowe. Najpierw pojawia się porażenie mięśni oczu i twarzy, następnie mięśni karku, mięśni kończyn tułowia i brzucha a na końcu mięśni klatki piersiowej. TUBOCURARIN zwiększa uwalnianie histaminy z komórek, co objawia się spadkiem ciśnienia krwi i wzmożoną wydzieliną z oskrzeli. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Podanie dożylne leku powoduje niemal natychmiastowe porażenie mięśni, które utrzymuje się 20 - 60 minut.

ZastosowanieZwiotczanie mięśni poprzecznie prążkowanych podczas znieczulania i zabiegów chirurgicznych. Dawniej stosowano lek w tężcu i zatruciu strychniną.

OstrzeżeniePreparatu nie wolno podawać osobom cierpiącym na miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), w chorobach nerek i wątroby, a także w uczuleniu na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Tubarinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych TUBOCURARIN. Działanie uboczne jest związane głównie z wyzwalaniem się histaminy pod wpływem leku, co może spowodować spadek ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca, a także skurcz mięśni gładkich oskrzeli, przy jednoczesnym zwiększeniu wydzieliny z oskrzeli.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Preparat stosuje się jedynie w lecznictwie zamkniętym Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 10 mg/ml a 1 ampułka po 1,5 ml a 1 ampułka po 5 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na dziąsła produkty na paznokcie produkty na paradontozę wzmocnienie dziąseł i zębów młody wygląd produkty dla sportowców bóle stawów kolagen na piersi wzmocnienie bioder kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało piękne ciało problem z cellulitem problemy z dziąsłami redukcja zmarszczek bóle stawów ładne włosy kolagen dla seniorów kolagen na piersi sport dla aktywnych piękne paznokcie produkty na paradontozę dziąsła wartościowy kolagen ranking kolagen zmarszczki cellulit produkty na paradontozę kolagen na piersi zmarszczki piękna cera kolagen na stawy wzmocnienie bioder ładne włosy produkty na paradontozę wartościowy kolagen kolagen na piersi preparaty na ładne ciało piękna cera produkty na piersi produkty na dziąsła kolagen na stawy produkty dla seniorów wartościowy kolagen
produkty na dziąsła kolagen na stawy menopauza produkty dla seniorów wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder ładne włosy młody wygląd produkty na paznokcie produkty na włosy ranking kolagen łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów produkty na włosy produkty na dziąsła produkty dla seniorów bóle stawów wartościowy kolagen produkty na odporność ranking kolagen produkty na paradontozę jędrna skóra łagodzenie zmarszczek piękna cera wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało menopauza najlepszy kolagen jędrna skóra powiększanie piersi piękna cera cellulit bóle stawów sport dla aktywnych najlepszy kolagen ranking kolagen bóle stawów produkty na paznokcie wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów powiększanie piersi kolagen produkty dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne
design by anauk group ® © 2000 & 2019