anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TUSSIPECT
Nazwa międzynarodowa:Ephedrine hydrochloride, Glycyrrhiza glabra, Saponin
Inne spotykane nazwy leku:Ephedrini hydrochloridum
Ephedrine hydrochloride
Chlorowodorek efedryny
Natrium benzoicum
Benzoesan sodu
Natrii benzoas
Thymus vulgaris
Ziele Tymianku
Thymi herba
Thymol
Tymol
Thymolum
Glycyrrhiza glabra
Ekstrakt z korzenia lukrecji
Glycyrrhizae radix extractum siccum
Substancje czynne leku:Amoniak
Benzoesan sodu
Benzoesowy kwas
Efedryny chlorowodorek
Lukrecji korzeń
Mrówkowy kwas
Nipagina
Saponina
Tymianku ziele
Tymol

ATC:R05CA Leki wykrztu?ne

Forma leku:drażetki, syrop, tabletki drażowane

Inne leki związane ze schorzeniamiKaszel Oskrzeli zapalenie

Zawartość substancje czynne - chlorowodorek efedryny, wyciąg z lukrecji, korzeń lukrecji sproszkowany, saponina, tymol, benzoesan sodu (drażetka); amoniak, chlorowodorek efedryny, wyciąg tymiankowy, sól amonowa prymuliny, kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, nipagina A

Preparat zawiera chlorowodorek efedryny, wyciąg suchy z korzenia lukrecji, saponinę.
Sposób działaniaObie postacie leku działają wykrztuśnie. Efedryna rozszerza oskrzela. Wyciąg z tymianku działa wykrztuśnie, podobnie jak saponiny i wyciąg z lukrecji. Preparat pobudza czynność wydzielniczą błon śluzowych górnych dróg oddechowych, powoduje rozrzedzenie wydzieliny śluzowej, wzmaga ruchy nabłonka rzęskowego i wyzwala odruchy wykrztuśne. Działa również odkażająco i przeciwzapalnie na błony śluzowe jamy ustnej i gardła.

Złożony preparat o działaniu wykrztuśnym. Pobudza czynność wydzielniczą błon śluzowych górnych dróg oddechowych, powoduje rozrzedzenie wydzieliny śluzowej, nasilenie ruchów nabłonka rzęskowego i wyzwolenie odruchów wykrztuśnych. Działa dodatkowo przeciwzapalnie i odkażająco na błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

ZastosowanieTussipect stosuje się w przewlekłych nieżytach górnych dróg oddechowych, zwłaszcza oskrzeli, u palaczy. W zapaleniach gardła i krtani. W suchym kaszlu i podrażnieniu błon śluzowych.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Leku nie wolno stosować w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Tussipect stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneEfedryna zawarta w preparacie może wpłynąć na podwyższenie ciśnienia krwi oraz pobudzenie psychiczne, bezsenność, zaburzenia rytmu serca, bóle i zawroty głowy, a także suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia w oddawaniu moczu i zaburzenia trawienne.

Po przedawkowaniu może wystąpić wzrost ciśnienia krwi oraz pobudzenie psychiczne (obecność efedryny).

DawkowanieDrażetki - dorośli - 2 drażetki 3 razy dziennie; dzieci - 1 drażetka 3 razy dziennie. Syrop - dorośli - łyżka syropu 3 razy dziennie; dzieci - łyżeczka syropu 3 razy dziennie po jedzeniu.

Doustnie: dorośli 3 razy dziennie po 2 draż.; dzieci od 6 r.ż. 3 razy dziennie po 1 draż.

WskazaniaKaszel oraz stany zapalne górnych dróg oddechowych i oskrzeli.

PrzeciwwskazaniaNie należy podawać równocześnie innych preparatów zawierających efedrynę. Nie stosować u dzieci do 3 r.ż. oraz w chorobie wrzodowej żołądka.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.

Opakowaniadrażetki a 20 szt.; syrop a 180 g

tabl. drażowane: 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
sport dla aktywnych cera wzmocnienie dziąseł i zębów ładne włosy najlepszy kolagen menopauza przeciw zmarszczkom produkty na włosy produkty na piersi przeciw zmarszczkom zmarszczki powiększanie piersi sport dla aktywnych kolagen na piersi młody wygląd produkty na piersi kolagen na cerę problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało paradontoza preparaty na ładne ciało zmarszczki paradontoza preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało kolagen na stawy wartościowy kolagen produkty na włosy sport dla aktywnych produkty na piersi problem z cellulitem redukcja zmarszczek ładna cera powiększanie piersi kolagen dla seniorów piękna cera kolagen łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi paradontoza ranking kolagen łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy bóle stawów
produkty dla sportowców problem z cellulitem preparaty na ładne ciało dziąsła dziąsła zmarszczki kolagen na cerę cellulit piękne paznokcie kolagen kolagen dla seniorów produkty dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd produkty na paznokcie młody wygląd cera przeciw zmarszczkom piękna cera produkty na paznokcie produkty dla seniorów menopauza produkty na odporność kolagen na piersi ranking kolagen preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen dziąsła produkty na paznokcie problem z cellulitem ładna cera preparaty na naczynka krwionośne ranking kolagen kolagen na piersi paradontoza kolagen wartościowy kolagen kolagen na cerę wartościowy kolagen produkty na piersi kolagen dla seniorów
design by anauk group ® © 2000 & 2018