anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ARECHIN
Substancje czynne leku:Chloroquine phosphate
Glistnika ziele

Forma leku:tabletki 250 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiMalaria

Zawartość substancja czynna- chloroquine phosphate.
Sposób działaniaMalaria (z włoskiego mala aria - złe powietrze) jest spowodowana przez pasożyty, które dostają się do krwi ludzkiej w wyniku ukąszenia komara Anopheles. Pasożyty atakują czerwone ciałka krwi rozwijają się w nich, a następnie powodują rozpad krwinek. Arechin niszczy dojrzałe pasożyty, natomiast nie ma żadnego wpływu na ich niedojrzałe formy. Dlatego jest ważne aby kontynuować kurację Arechiną przez co najmniej 4 tygodnie po powrocie z rejonu zagrożonego malarią.

Zastosowanie Zabezpieczenie przez zachorowaniem na malarię, jak również leczenie malarii. Arechin stosuje się również w leczeniu gośćca stawowego oraz w leczeniu skórnych zmian wywołanych uczuleniem na światło.

Ostrzeżenie Osoby cierpiące na epilepsję oraz uczulone na chininę nie mogą zażywać Arechiny. Leku nie wolno również stosować pacjentom z wadą słuchu lub wzroku. Ci którzy cierpią na zaburzenia w funkcji nerek, łuszczycę, zmiany w obrazie krwi lub choroby mięśni powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji chininą. Przed zastosowaniem leku należy przeprowadzić kontrolę wzroku. Jeśli leczenie jest długotrwałe trzeba robić przerwy w podawaniu leku co najmniej na okres 2 miesięcy, a to w celu skontrolowania skuteczności preparatu. Przedawkowanie leku u dzieci grozi śmiercią. Dlatego należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza, a tabletki chininy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane1/100- Mdłości. Kłopoty trawienne. Bóle i zawroty głowy. Wysypka, świąd, reakcje alergiczne skóry. Zmiany barwy włosów i skóry. Podczas długotrwałej kuracji mogą pojawić się zaburzenia wzroku w postaci zamglonego obrazu, które to zaburzenia ustępują po odstawieniu Arechiny.
1/1000- <1/1000- Brak apetytu. Zmiany w obrazie krwi. Zmiany w funkcji wątroby. Niepokój. Trwałe pogorszenie słuchu. Zaburzenia akomodacji oka. Trwałe uszkodzenie siatkówki oka, co wyraża się w błędnym pojmowaniu odległości i kształtów.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.
Normalna dawka dla pacjenta dorosłego w zapobieganiu malarii wynosi 500 mg raz na tydzień. Leczenie należy rozpocząć na tydzień przed przybyciem do zagrożonego malarią regionu i kontynuować w czasie pobytu oraz po powrocie z zagrożonego regionu przez 4 tygodnie.
W leczeniu malarii - pierwsza dawka 1000 mg, po 6 godzinach 500 mg. W ciągu następujących 2 dni 500 mg dziennie.
W leczeniu gośćca stawów - 160-250 mg dziennie w zależności od wagi pacjenta. Skutek działania leku pojawia się najwcześniej po 3 miesiącach kuracji.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Arechiny podczas ciąży.
W celach prewencyjnych podaje się znikome dawki chininy, które nie stanowią dużego ryzyka dla płodu. Dlatego też, jeśli istnieje rzeczywiste ryzyko zachorowania na malarię należy stosować Arechinę w celu ochrony przez chorobą zarówno matki, jak i dziecka.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki 250 mg a 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
najlepszy kolagen ranking kolagen problemy z dziąsłami produkty dla sportowców ranking kolagen wzmocnienie bioder ranking kolagen zmarszczki najlepszy kolagen kolagen na piersi ładna cera jędrne piersi ranking kolagen problemy z dziąsłami problem z cellulitem sport dla aktywnych dziąsła zmarszczki łagodzenie zmarszczek kolagen jędrna skóra bóle stawów produkty dla seniorów wzmocnienie bioder jędrne piersi produkty dla seniorów jędrna skóra kolagen na piersi młody wygląd produkty dla seniorów produkty na dziąsła kolagen dla seniorów produkty dla sportowców kolagen powiększanie piersi sport dla aktywnych produkty na piersi na odporność produkty na paznokcie piękna cera problem z cellulitem produkty dla seniorów produkty na dziąsła cellulit
ładne włosy wartościowy kolagen kolagen jędrne piersi preparaty na ładne ciało bóle stawów bóle stawów kolagen na piersi kolagen na stawy piękne paznokcie redukcja zmarszczek kolagen na dekolt ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne menopauza łagodzenie zmarszczek zmarszczki wartościowy kolagen ładne włosy sport dla aktywnych produkty dla seniorów dziąsła kolagen dla seniorów kolagen na dekolt kolagen produkty na paznokcie powiększanie piersi produkty na piersi kolagen na dekolt paradontoza ładna cera ładne włosy młody wygląd kolagen na stawy kolagen na stawy produkty na włosy produkty dla sportowców ładna cera powiększanie piersi kolagen na dekolt menopauza ranking kolagen wartościowy kolagen kolagen dla seniorów
design by anauk group ® © 2000 & 2019