anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

VERAMID
Substancje czynne leku:Aminofenazon
Dietylobarbiturowy kwas

Forma leku:tabletki.

Zawartość substancje czynne - kwas dietylobarbiturowy, aminofenazon.
Sposób działaniaVeramid jest preparatem złożonym. Aminofenazon działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Jego działanie jest silniejsze niż kwasu acetylosalicylowego. Dietylobarbitural ma długotrwałe działanie uspokajające i nasenne.

Zastosowanie Bóle różnego pochodzenia, pourazowe, bóle głowy, zębów. Lek nie nadaje się do systematycznego stosowania.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w uszkodzeniach wątroby lub nerek oraz w uczuleniu na składniki Veramidu. Leku nie należy podawać w zaburzeniach funkcji szpiku kostnego lub niedokrwistości. Leku nie należy stosować pacjentom starszym, kobietom w okresie przekwitania lub dzieciom. Pacjenci cierpiący na porfirię (zaburzenia w syntezie czerwonych ciałek krwi), chorobę Parkinsona, miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), niedoczynność tarczycy, rozedmę płuc lub niewydolność krążenia powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Veramidem.
Veramid może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Veramid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Lek wzmaga działanie środków przeciwbólowych i uspokajających a także leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.

Działania niepożądaneLek może wywołać uzależnienie. Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że zawarty w nim aminofenazon może wywołać uszkodzenia szpiku kości, obniżenie liczby niektórych ciałek krwi - granulocytów. Uszkodzenie szpiku kości objawia się nagłym podwyższeniem temperatury, bólem gardła, gorączką oraz różnorodnymi infekcjami, ponieważ samoobrona organizmu jest znacznie osłabiona. Kwas dietylobarbiturowy może wywołać objawy abstynencji w razie gdy lek był stosowany przez dłuższy czas i nagle nastąpiło jego odstawienie. Objawami abstynencji są drgawki, bóle i zawroty głowy, wymioty, bezsenność, przyspieszenie akcji serca.
Chory z objawami abstynencji wymaga pomocy lekarskiej.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli przeciwbólowo - 1-2 tabletek jednorazowo; uspokajająco - H tabletki 3-4 razy dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki a 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na paznokcie ranking kolagen redukcja zmarszczek piękne ciało łagodzenie zmarszczek ładne włosy redukcja zmarszczek kolagen dla seniorów ranking kolagen produkty na paznokcie produkty na paradontozę problem z cellulitem kolagen na cerę produkty na paznokcie ładne włosy paradontoza jędrna skóra jędrna skóra powiększanie piersi sport dla aktywnych produkty na paradontozę paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami kolagen bóle stawów piękne paznokcie piękne ciało produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami paradontoza produkty na włosy redukcja zmarszczek produkty dla sportowców produkty na paznokcie problem z cellulitem kolagen na dekolt ranking kolagen powiększanie piersi piękne paznokcie jędrna skóra produkty dla seniorów
sport dla aktywnych ładne włosy produkty na włosy przeciw zmarszczkom produkty na włosy menopauza ładne włosy paradontoza sport dla aktywnych zmarszczki produkty na dziąsła wzmocnienie bioder produkty dla sportowców ładne włosy kolagen na piersi preparaty na ładne ciało dziąsła produkty na paradontozę kolagen na dekolt młody wygląd piękne paznokcie ranking kolagen produkty dla sportowców produkty na piersi ładna cera cellulit produkty na paradontozę produkty na włosy kolagen na stawy młody wygląd produkty na piersi kolagen na dekolt łagodzenie zmarszczek jędrna skóra najlepszy kolagen produkty na piersi łagodzenie zmarszczek cera paradontoza najlepszy kolagen sport dla aktywnych piękne ciało bóle stawów produkty na włosy
design by anauk group ® © 2000 & 2018