anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ZABŁOCKA SÓL LECZNICZA
Substancje czynne leku:Magnez

Forma leku:sól

Inne leki związane ze schorzeniamiAlergia

Zawartość substancje czynne - jony wapnia, jodu, bromu, chloru, magnezu i sodu
Sposób działaniaKąpiele w soli zabłockiej działają pobudzająco na system nerwowy, przyspieszają regenerację komórkową, wywołują miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepszając krążenie krwi. Jony sodu zawarte w soli wywierają działanie przeciw-uczuleniowe i przeciwzapalne. Kąpiele wzmagają aktywność hialuronidazy (enzym hialuronidaza zwiększa przepuszczalność tkanek), co wpływa korzystnie na poprawę funkcji stawów oraz uśmierzanie bólu u chorych na gośćcowe zwyrodnienie stawów. Jod wchłaniany przez skórę i błony śluzowe podczas kąpieli wpływa korzystnie na gruczoł tarczycy. Duża zawartość soli powoduje, że ciało zanurzone w solance traci na wadze więcej niż w zwykłej wodzie, co ułatwia wykonywanie ruchów gimnastycznych podczas ćwiczeń w basenie.

ZastosowanieSól Zabłocka jest stosowana do kąpieli w przewlekłym gośćcu stawowym i okołostawowym, w przewlekłym zapaleniu korzonków nerwowych, nerwobólach i stanach pourazowych.

DawkowanieDorośli 1000 g na wannę; dzieci 250 g na wannę. Kąpiel można brać co 2 dzień.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem kąpieli w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania kąpieli podczas ciąży.

Opakowaniasól a 1 kglinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na stawy najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na naczynka krwionośne kolagen dziąsła kolagen dla seniorów produkty na dziąsła cellulit produkty na paznokcie jędrna skóra preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców wzmocnienie bioder wartościowy kolagen problem z cellulitem jędrna skóra zmarszczki piękne ciało preparaty na naczynka krwionośne ładna cera piękna cera cellulit redukcja zmarszczek kolagen na dekolt zmarszczki przeciw zmarszczkom wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen dla seniorów kolagen dla seniorów łagodzenie zmarszczek kolagen kolagen na stawy kolagen na piersi wartościowy kolagen produkty na paradontozę problem z cellulitem kolagen dla seniorów produkty na włosy najlepszy kolagen wartościowy kolagen paradontoza młody wygląd piękne paznokcie
preparaty na ładne ciało ładna cera ranking kolagen najlepszy kolagen produkty na odporność piękna cera przeciw zmarszczkom przeciw zmarszczkom produkty dla sportowców zmarszczki kolagen dla seniorów kolagen dla seniorów produkty dla sportowców problemy z dziąsłami jędrna skóra młody wygląd preparaty na ładne ciało piękna cera łagodzenie zmarszczek problemy z dziąsłami problem z cellulitem jędrna skóra produkty na paradontozę wzmocnienie bioder wartościowy kolagen problem z cellulitem kolagen na cerę cera kolagen dla seniorów produkty dla seniorów problem z cellulitem cera produkty na paradontozę produkty na paznokcie problemy z dziąsłami kolagen na piersi produkty na paradontozę kolagen dla seniorów kolagen cellulit dziąsła kolagen dla seniorów piękne ciało ładne włosy
design by anauk group ® © 2000 & 2019