anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ANAPIRYNA
Inne spotykane nazwy leku:Phenylephrine hydrochloride
Chlorowodorek fenylefryny
Phenylephrini hydrochloridum
Substancje czynne leku:Acetylosalicylowy kwas
Etenzamide
Kofeina
Phenylephrine hydrochloride

Forma leku:tabletki.

Inne leki związane ze schorzeniamiPrzeziębienie

Zawartość substancje czynne - kwas acetylosalicylowy, etenzamid, kofeina
Sposób działaniaKwas acetylosalicylowy uśmierza ból, działa przeciwzapalnie oraz obniża temperaturę ciała. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że kwas ten przeciwdziała syntezie pewnych substancji (prostaglandyn), odpowiedzialnych za ból i stany zapalne. Obniżanie temperatury jest spowodowane wydzielaniem się ciepła z organizmu pod wpływem leku. Etenzamid działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i powoduje rozluźnienie mięśni. Kofeina działa pobudzająco oraz stymulująco i przeciwdziała uczuciu zmęczenia. Tabletka działa po upływie 20 minut od jej zażycia, a maksymalny efekt działania leku następuje po 2 godzinach.

Zastosowanie Bóle różnego pochodzenia, ból głowy, zębów, bóle reumatyczne, stawowo-mięśniowe, przeziębienie.

Ostrzeżenie Osoby cierpiące na hemofilię, zbyt małą liczbę płytek krwi, wrzód żołądka, astmę, poważne schorzenie nerek lub wątroby nie mogą zażywać leku. Preparatu nie wolno podawać pacjentom uczulonym na kwas acetylosalicylowy, etenzaminę lub kofeinę. Chorzy leczeni środkami przeciwzakrzepowymi powinni poradzić się lekarza przed zastosowaniem Anapiryny.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli kwas acetylosalicylowy podaje się jednocześnie z innymi lekami.
Leku nie wolno podawać dzieciom i młodzieży poniżej lat 8 w gorączce bez skonsultowania się z lekarzem

Działania niepożądane1/100- Zaburzenia przewodu pokarmowego, kwaśne odbicia, uczucie pieczenia w przełyku (zgaga), mdłości. Objawy te można złagodzić dzięki zażywaniu preparatu łącznie z posiłkiem. Zwiększone ryzyko krwawień.
1/1000- Skłonność do krwawień. Zmniejszona liczba płytek krwi, rozpad czerwonych ciałek krwi u pacjentów, którzy mają dziedziczny brak pewnego enzymu. Lek zwiększa u dzieci ryzyko zachorowania na zespół Reye`a, zwłaszcza w związku z chorobami wirusowymi, jak ospa wietrzna oraz influenca. Zespół Reye`a charakteryzuje się obrzękiem mózgu, uszkodzeniem wątroby oraz zbyt niskim poziomem cukru we krwi.

DawkowanieDorośli -
1-2 tabletek doraźnie. Preparatu nie należy stosować dłużej niż w ciągu 5 kolejnych dni. Po 5 dniach, jeśli nie nastąpiła poprawa, należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki 6 szt., 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek paradontoza kolagen na stawy produkty na dziąsła najlepszy kolagen produkty na paznokcie wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek produkty na dziąsła redukcja zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na dziąsła jędrne piersi problem z cellulitem ładna cera najlepszy kolagen produkty na włosy preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek cera menopauza ładne włosy wartościowy kolagen piękne ciało redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder zmarszczki sport dla aktywnych preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę jędrne piersi kolagen na cerę cellulit produkty na dziąsła cera produkty na piersi sport dla aktywnych kolagen na piersi bóle stawów ranking kolagen młody wygląd cera
ładna cera ranking kolagen produkty dla sportowców produkty na paznokcie produkty na paradontozę bóle stawów paradontoza produkty na paradontozę cellulit na odporność produkty na piersi kolagen na dekolt wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów łagodzenie zmarszczek ładna cera problem z cellulitem kolagen piękne ciało produkty dla sportowców młody wygląd cera produkty dla seniorów redukcja zmarszczek ładne włosy produkty na paznokcie problemy z dziąsłami paradontoza preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder ładne włosy piękne paznokcie menopauza ranking kolagen młody wygląd jędrna skóra menopauza menopauza kolagen bóle stawów preparaty na ładne ciało kolagen na piersi produkty na piersi menopauza
design by anauk group ® © 2000 & 2019