anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BAYPRESS
Substancje czynne leku:Nitrendypine

Forma leku:tabletki 20 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiNadciśnienie tętnicze krwi

Zawartość substancja czynna - nitrendipine.
Sposób działaniaBAYPRESS jest lekiem należącym do grupy antagonistów wapnia. Hamuje przepływ jonów wapniowych do komórek w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych, co powoduje ich rozkurcz. Dzięki temu obniża się ciśnienie krwi. Lek działa w podobny sposób choć nieco słabiej na mięsień sercowy. BAYPRESS powoduje zmniejszenie częstotliwości napadów choroby wieńcowej, a także zwiększa tolerancję na wysiłek fizyczny.

ZastosowanieNadciśnienie tętnicze.

OstrzeżenieLeku nie wolno stosować w uczuleniu na BAYPRESS. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Nitrendypinę podaje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat nasila działanie leków obniżających ciśnienie krwi oraz glikozydów nasercowych. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że BAYPRESS może powodować bóle głowy i zaczerwienienie twarzy, uczucie gorąca, obrzęk kończyn. Przyspieszenie akcji serca. Bóle w klatce piersiowej. Zawroty głowy. Reakcje alergiczne i wymioty. Zwiększone wydalanie moczu. Zmęczenie. Nagły spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na pionową. Zmiany w pracy wątroby.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 20 mg 1 raz dziennie. Pacjenci cierpiący na niewydolność wątroby lub nerek rozpoczynają leczenie od 5 mg dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki 20 mg 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wzmocnienie bioder ranking kolagen ładne włosy kolagen ładne włosy piękne paznokcie produkty na paznokcie problemy z dziąsłami kolagen sport dla aktywnych zmarszczki produkty dla seniorów kolagen na stawy produkty na piersi kolagen na piersi produkty na piersi piękne ciało kolagen produkty na paradontozę bóle stawów kolagen na dekolt produkty dla sportowców zmarszczki cera preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder zmarszczki problemy z dziąsłami produkty na włosy ranking kolagen bóle stawów redukcja zmarszczek cellulit cera wzmocnienie bioder ładne włosy piękna cera produkty dla sportowców powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne ranking kolagen ładne włosy powiększanie piersi wartościowy kolagen
produkty na włosy ładne włosy kolagen na cerę cellulit ładna cera redukcja zmarszczek dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paznokcie cellulit produkty na dziąsła produkty na paznokcie ranking kolagen produkty na piersi zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder jędrna skóra kolagen na cerę paradontoza problem z cellulitem produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało paradontoza kolagen cera produkty dla sportowców jędrne piersi problem z cellulitem problem z cellulitem kolagen na piersi wartościowy kolagen jędrne piersi produkty na paznokcie paradontoza problemy z dziąsłami przeciw zmarszczkom wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na odporność kolagen na piersi łagodzenie zmarszczek cera cellulit bóle stawów
design by anauk group ® © 2000 & 2018