anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ACIDUM FOLICUM
Substancje czynne leku:Foliowy kwas

Forma leku:tabletki 5 mg, tabletki 15 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiAnemia

Zawartośćsubstancja czynna - kwas foliowy.
Sposób działaniaW niedostatku kwasu foliowego w organizmie pojawia się anemia, podobna do tej, która powstaje w braku witaminy B12. Kwas foliowy znajduje się w wielu produktach spożywczych, zwłaszcza w warzywach. W niektórych chorobach jelit możliwość przyswajania kwasu foliowego jest bardzo ograniczona. Niedobory kwasu foliowego mogą się pojawić w okresie ciąży oraz jako następstwo stosowania leków przeciw białaczce, padaczce, a także w przewlekłym alkoholizmie.

Zastosowanie Brak kwasu foliowego w organizmie.

Ostrzeżenie Leku nie należy stosować bez zaleceń lekarza, ponieważ wykrycie ewentualnego niedostatku witaminy B12, tzn. anemii złośliwej może zostać opóźnione.

Działania niepożądane<1/1000- świąd, wysypka.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki 5 mg a 30 szt., a 100 szt., tabletki 15 mg a 30 szt., a 100 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ładna cera cellulit produkty na piersi preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen zmarszczki bóle stawów kolagen łagodzenie zmarszczek bóle stawów kolagen na stawy preparaty na ładne ciało menopauza kolagen jędrne piersi dziąsła wartościowy kolagen paradontoza jędrne piersi kolagen dla seniorów najlepszy kolagen cellulit najlepszy kolagen wzmocnienie bioder kolagen na cerę przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie produkty na włosy jędrne piersi piękne ciało produkty na piersi produkty na paradontozę paradontoza sport dla aktywnych produkty na paznokcie produkty dla seniorów produkty na włosy przeciw zmarszczkom piękne paznokcie bóle stawów produkty dla sportowców ładna cera produkty na piersi
produkty na paznokcie młody wygląd bóle stawów jędrne piersi powiększanie piersi młody wygląd powiększanie piersi kolagen na dekolt produkty na włosy kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne piękna cera produkty dla sportowców produkty dla sportowców cera najlepszy kolagen problem z cellulitem kolagen na dekolt młody wygląd redukcja zmarszczek kolagen na cerę sport dla aktywnych produkty na paznokcie na odporność preparaty na naczynka krwionośne preparaty na ładne ciało redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało produkty na piersi problemy z dziąsłami produkty dla seniorów paradontoza paradontoza powiększanie piersi cera młody wygląd produkty na paznokcie kolagen na piersi piękne ciało kolagen na piersi problem z cellulitem redukcja zmarszczek łagodzenie zmarszczek wartościowy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019