anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BOTOX
Substancje czynne leku:Botulinum toxin A
Clostridium botulinum type A

Forma leku:liofilizat do iniekcji 100 j.

Zawartość substancja czynna - Clostridium botulinum type A - toksyna jadu kiełbasianego
Sposób działaniaToksyna jadu kiełbasianego ma bardzo silne działanie rozkurczające. Blokuje ona przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni. Trucizna blokuje trwale uwalnianie się substancji przewodzącej sygnały nerwowe acetylocholiny. Powoduje to lokalne rozluźnienie mięśni w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Efekt ten pojawia się po 2- 4 dniach od chwili podania preparatu i zanika w momencie przyrostu nowych zakończeń nerwowych, tj. po 2-3 miesiącach.

Zastosowanie Toksynę wykorzystuje się do zwalczania połowicznego kurczu twarzy, kurczu powiek oraz kręcza szyi. Stany skurczowe m. in. krtani zamiast operacji neurochirurgicznych. Lek stosuje lekarz specjalista wyłącznie w leczeniu zamkniętym.

Ostrzeżenie Leku nie mogą stosować pacjenci cierpiący na zaburzenia w przewodzeniu impulsów nerwowych oraz miastenię gravis. Pacjenci, którzy przeszli operacje chirurgiczne powinni powiadomić o tym lekarza przed zastosowaniem toksyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Działanie leków rozluźniających mięśnie oraz niektórych antybiotyków ulega wzmocnieniu pod wpływem działania Clostridium botulinum. Preparatu nie podaje się dzieciom. Leku nie wstrzykuje się w dolną powiekę ze względu na możliwość wystąpienia zawinięcia powieki.

Działania niepożądane>1/100- Uczucie bezsiły. Podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia. Opadnięcie powieki. Utrudnienia w połykaniu. Zwiększone wydzielanie łez. Światłowstręt. Wewnętrzne wylewy krwi w miejscu podania leku- zasinienie powieki. Niemożność całkowitego zamknięcia oka.
1/1000- Nudności. Ospałość. Bóle głowy.
<1/1000- Podwójne widzenie. Wywinięcie powieki - zewnętrze lub wewnętrzne. Zapalenie i owrzodzenie rogówki.

DawkowanieDawkę ustala oraz zabiegi wykonuje lekarz specjalista. Roztwór doprowadza się do temperatury pokojowej tuż przed wstrzyknięciem. Substancja powinna być klarowna i bezbarwna. Wszelkie pozostałości po preparacie w strzykawce lub fiolkach należy zinaktywować w autoklawie.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Botoxu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość i przechowywanie: Preparat należy przechowywać w temperaturze poniżej -5o C. Przygotowany do wstrzyknięcia roztwór można przechowywać w temperaturze 2-8o C najwyżej w ciągu 4 godzin.

Opakowanialiofilizat do iniekcji 100 j. á 1 fiolka.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
redukcja zmarszczek produkty na paznokcie kolagen menopauza zmarszczki produkty na piersi ładna cera kolagen na cerę produkty na paradontozę produkty dla seniorów cellulit ładne włosy paradontoza preparaty na ładne ciało kolagen na cerę wzmocnienie bioder najlepszy kolagen piękne ciało sport dla aktywnych ranking kolagen kolagen jędrna skóra kolagen dla seniorów najlepszy kolagen redukcja zmarszczek cellulit menopauza kolagen kolagen na dekolt kolagen na dekolt przeciw zmarszczkom kolagen na dekolt cera produkty dla seniorów najlepszy kolagen produkty na paradontozę paradontoza problemy z dziąsłami menopauza ładne włosy wartościowy kolagen kolagen na cerę menopauza produkty na włosy
powiększanie piersi cellulit produkty na paradontozę produkty na włosy bóle stawów zmarszczki produkty dla sportowców menopauza preparaty na naczynka krwionośne produkty na paradontozę produkty na dziąsła piękna cera cera preparaty na ładne ciało kolagen na cerę wartościowy kolagen piękne ciało produkty na dziąsła powiększanie piersi problemy z dziąsłami problem z cellulitem problem z cellulitem menopauza dziąsła na odporność cellulit dziąsła jędrna skóra wartościowy kolagen redukcja zmarszczek kolagen na cerę kolagen dla seniorów łagodzenie zmarszczek piękne ciało ładna cera jędrne piersi sport dla aktywnych jędrne piersi preparaty na naczynka krwionośne kolagen łagodzenie zmarszczek piękna cera łagodzenie zmarszczek młody wygląd
design by anauk group ® © 2000 & 2019